Zavřít reklamu

Je mi naprosto jasné, že ne všechny uživatele iPhonu X tato informace bude zajímat tak moc, že by bez ni nedokázali usnout. I přesto si ale myslím, že je zde několik fanoušků hardwaru a tento trik ocení. Pokud chcete vědět, z jakých součástek je váš iPhone postaven, přesněji tedy od jaké společnosti používá váš iPhone X LTE modem, jste tady dnes správně. V dnešním článku si totiž ukážeme, jestli má váš iPhone X LTE modem od Qualcommu nebo Intelu.

Jak zjistit výrobce LTE modemu?

Výrobce LTE čipu zjistíme podle čísel a písmen, které najdeme v podobě modelového čísla. A kde toto číslo najdeme?

  • Přejdeme do Nastavení
  • Zde otevřeme záložku Obecné
  • V Obecných rozklikneme první možnost – Informace
  • Tady najdeme kolonku Model
  • V pravé části se nachází modelové číslo, na které musíme kliknout – číslo se změní
  • Nové číslo si zapamatujte a nyní se přesuňte do dalšího odstavce, ve kterém jsou zobrazeny rozdíly mezi LTE moduly

Rozdíly v modelových číslech

iPhone X se vyrábí se třemi LTE moduly:

iPhone X A1865: Apple používá čip Qualcomm MDM9655 Snapdragon X16 LTE pro operátory CDMA (tzn. Verizon, Sprint,…) ve Spojených státech, Austrálii, Číně, Hong Kongu a na Novém Zélandu.

iPhone X A1902: Apple používá čip Qualcomm MDM9655 Snapdragon X16 LTE pro Japonsko.

iPhone X A1901: Apple používá čip Intel XMM 7480 pro operátory GSM v Česku (například Vodafone, O2, T-Mobile), Spojených státech (AT&T, T-Mobile), Kanadě, obecně Evropě, Singapuru, Jižní Korei, Malajsii, Filipínách, Spojených arabských emirátech, Jižní Africe, Argentině, Rusku a Mexiku.

Aby tento článek nebyl tak chudý, tak vám na konec ještě sdělím jednu zajímavost. Společnost s názvem Cellular Insights provedla výzkum, ve kterém zjistila, že čipy od Intelu jsou o něco pomalejší, než ty od Qualcommu. Každopádně, pro vás, jako koncového uživatele, to nic neznamená, jelikož rozdíl v rychlosti je opravdu zanedbatelný.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.