Zavřít reklamu

Představení iOS 17 se blíží. Už 5. černa se oficiálně dozvíme všechny novinky, mezi kterými by měly být i nové dvě aplikace společnosti Apple. Původně se přitom spekulovalo jen o jistém deníku, nyní se ale předpokládá, že jeho funkce obsáhnou hned dvě aplikace. Jenže obě funkce by mohly být součástí systému i bez specializovaných titulů. 

App Store nabízí ohromné množství aplikací, mezi kterými logicky najdete i ty pro osobní rozvoj. Do nich spadají veškeré deníky a meditační aplikace, které se vám primárně snaží pomoci v mapování toho, co jste historicky dělali, ale abyste se také cítili lépe na těle i duchu. Původní zprávy hovořily o tom, že Apple do iOS 17 přidá aplikaci Journal, která bude sloužit jako vás osobní zápisník. Nyní se šíří informace o tom, že přibyde ještě jedna, která naopak bude sledovat vaši náladu. Vtip je zde v tom, že obě možnosti a funkce by mohlo obsáhnout jen existující Zdraví.

Více aplikací je více vidět 

Strategie je ale poměrně jednoduchá. Kdyby Apple rozšiřoval funkce aplikace Zdraví, nebyly by tyto novinky tak patrné, protože by prostě byly schované už do existujícího titulu. Když se ale vydá aplikace nová, má potenciál zaujmout více i ty, kteří dosud Zdraví nějakým způsobem ignorovali. V seznamu novinek systému to pak také vypadá lépe, že se přidávají další a další nové tituly, než jen vylepšují ty stávající.

Je to samozřejmě opak trendu, který si ale může Apple dovolit. Pokud jste vývojář, uděláte raději jednu komplexní aplikaci nabitou možnostmi a funkcemi, která se lépe prezentuje jako celek. Oproti tomu Apple všechno tříští. Má to však i svou výhodu, protože se dá očekávat jednodušší rozhraní, které vás nezahltí možnostmi. Navíc můžete využít služeb jen jednoho titulu a druhý klidně smazat. U podobných aplikací třetích stran prostě dostanete všechno a vyznat se v tom musíte sami.

A co meditace? 

Poměrně dlouho se spekulovalo i o tom, že by Apple vydal meditační aplikaci, o které je ale nyní poměrně ticho po pěšině. Meditace jsou přitom často právě v aplikacích podobného typu přítomny. Podle situace to tedy ale nevypadá, že by je měl Apple nějak do zmíněných dvou aplikací začlenit. V iOS už máme jisté zvuky bílého šumu, přístup k nim ale není zrovna ideální.

Samozřejmě i ty by šly do Zdraví jistým jednoduchým způsobem integrovat, nyní by ale pro Apple mohlo dávat větší smysl spíše to, aby je vydal jako vlastní samostatnou aplikaci. S nástupem umělé inteligence by mohla být právě aplikace bílého šumu velice přínosná, protože se v ní dají vymýšlet doslova „psí kusy“.

.