Zavřít reklamu

Představení nových iPhonů 14 a Apple Watch Series 8 je doslova za dveřmi. Apple totiž oba tyto produkty každoročně představuje v září, kdy se na firmu upíná největší pozornost. Ačkoliv o nových iPhonech se mluví již několik měsíců a dle nejrůznějších úniků a spekulací nás čekají poměrně zajímavé změny, tak jablečné hodinky se už takové pozornosti netěší.

Nad tím jsme se ostatně zamýšleli relativně nedávno – popularita Apple Watch jako takových mírně upadá, navzdory tomu, že jejich prodeje neustále rostou. Každopádně i přesto se o potenciálních změnách a novinkách mezi jablíčkáři diskutuje. Když pomineme veškeré potenciální změny, mohli bychom jablíčkáře rozdělit do dvou prostých táborů – na ty, kteří počítají se změnou designu a ty, podle nichž se Apple naopak spolehne na stejnou podobu jako doposud.

Design Apple Watch a opatrnost leakerů

Dalo by se říct, že si Apple Watch ode dne číslo jedna drží stejnou podobu. Stále se totiž jedná o chytré hodinky s čtvercovým ciferníkem a zaobleným tělem. Prakticky se ale není čemu divit – Apple Watch jsou totiž považovány za nejlepší chytré hodinky vůbec, které disponují řadou parádních funkcí. A proč taky měnit něco, co již léta funguje. Navzdory tomu se objevují úniky a spekulace, podle nichž nás letos čekají zajímavé změny. Cupertinský gigant by podle nich měl vsadit na ostré hrany a po letech se tak zbavit zaoblených stran. Po stránce designu bychom se u hodinek přiblížili dnešním iPhonům, které od generace iPhone 12 vsázejí na ostřejší hrany a vzhledově kopírují základy oblíbených iPhonů 4.

Apple Watch Series 7 koncept
Takto měly vypadat Apple Watch Series 7

I když se takovýchto spekulací objevilo hned několik, tak i přesto k nim lidé přistupují podstatně opatrněji. Důvěra ve změnu designu Apple Watch Series 8 zkrátka není taková, jak by tomu mohlo být například ještě rok dozadu. Právě tehdy se totiž hovořilo o stejné změně. Internetem proletěly nejrůznější úniky, spekulace, koncepty, a dokonce také rendery. Přechod jablečných hodinek na hranatější tělo se v podstatě bral za hotovou věc a téměř nikdo tuto změnu nezpochybňoval. Právě o to větší překvapení bylo, když jsme se téměř žádné designové změny nedočkali – pouze drobného zmenšení rámečků kolem displeje a tedy větší obrazovky.

Zpožděná změna

Na druhou stranu je možné, že loňské úniky byly ve skutečnosti pravdivé. Objevily se totiž zprávy o tom, že Apple pouze nestihl tyto změny včas zakomponovat, kvůli čemuž jsme se prakticky žádné designové změny nedočkali. Ačkoliv byla tato tvrzení mnohokrát zpochybněna, tak i přesto je možné, že se těchto změn dočkáme teprve letos. Jak už jsme ale uvedli výše, po loňském fiasku přistupují téměř všichni k designu Apple Watch s maximální opatrností. Vyhovuje vám současná podoba jablečných hodinek, nebo byste tento redesign s nadšením uvítali?

.