Zavřít reklamu

14. září Apple představil světu podobu jeho Apple Watch Series 7. Rozruch vzbudil nejen jejich displej, ale i to, že nám společnost neřekla, kdy vlastně budou její nejnovější hodinky k dispozici. Dozvěděli jsme se jen, že to bude ještě na podzim. Nakonec to vypadá, že se dočkáme už poměrně brzy. Vyplatí se vám ale vlastně čekat? 

Poslední informace od leakera Jona Prossera říká, že by měla nová generace hodinek do předprodeje vstoupit už v pátek 8. října. Ostrý start prodeje by měl pak začít o týden později, tedy 15. října. Tuto informaci nepřímo potvrdil i módní dům Hermès, který pro Apple Watch připravuje své řemínky. Jenže obecně se tvrdí, že nová generace Apple Watch zase tolik novinek nepřináší. Je tomu ale skutečně tak, nebo jsou všechny nové funkce natolik přínosné, že se vyplatí každému?

Velikost displeje 

Spolu se Series 4 přišlo také první razantní navýšením velikosti displeje, a samozřejmě i samotného těla hodinek. Nyní se tak děje podruhé. I když je tedy tělo větší jen o jeden milimetr, což ostatně mohou mnozí i kvitovat, sám displej se zvětšil o 20 %. A to samozřejmě oproti všem modelům od Series 4, takže i stále aktuální Series 6 a SE (oproti Series 3 a starším je pak větší o 50 %). Přijde-li vám tedy displej aktuálních hodinek Applu pořád malý, toto navýšení by vás mohlo přesvědčit. I když ještě srovnávací fotky nemáme, je zřejmé, že rozdíl bude vidět na první pohled. Je tedy jedno, jakou generaci Apple Watch vlastníte. Velikost displeje je totiž to hlavní, co vás může o koupi přesvědčit.

Odolnost hodinek 

Displej se ale jen nezvětšoval. Apple totiž zapracoval i na jeho celkové odolnosti. O předním skle základní řady Apple Watch Series 7 tedy společnost prohlašuje, že má největší odolnost proti prasknutí. Samo sklo je o 50 % tlustší, než je tomu u předchozích Series 6, a díky tomu je pevnější a odolnější. Jeho spodní strana je zároveň plochá, což má zamezit právě jeho prasknutí. Pokud se tedy podíváte na své Apple Watch, které máte na zápěstí a usoudíte, že se chcete všem těm již obsaženým prasklinám vyvarovat, tak zde máte v Series 7 jasné řešení. Je přitom jedno, o jakou vaši generaci se jedná.

Tato je tak určena právě i pro všechny náročné uživatele, kteří je nesundají z ruky za žádných okolností a při žádné činnosti (vyjma nabíjení samozřejmě). Nezáleží tedy, jestli podstupujete jen tzv. „kancldiving“, nebo se ryjete v záhoně, či dokonce lezete po horách. Vyjma odolného skla totiž novinka nabídne i samotnou odolnost proti prachu, a to podle normy IP6X. Voděodolnost pak zůstává na WR50.

Nové barvy 

Apple Watch Series 6 přišly s novými barvami, jako jsou modrá a (PRODUCT)RED červená. Vyjma nich společnost stále nabízela typičtější barvy – stříbrnou, zlatou a vesmírně šedou. Pokud tedy zrovna nevlastníte některou z nových barevných variant, možná vás ty zajeté už přestaly bavit a jednoduše chcete změnu. Apple Watch Series 7 budou vyjma modré a (PRODUCT)RED červené dostupné i ve hvězdně bílé, temně inkoustové, a také v poměrně nevšední zelené. Kromě poslední řečené se pak jedná o barevné varianty, které nabízí i iPhone 13. Můžete tak svá zařízení skvěle sladit. 

Nabíjení 

I když se s větším tělem zvětšila i velikost baterie, její udávaná výdrž je shodná se předchozími generacemi (tedy 18 hodin). Samozřejmě za to může větší displej, který si také z její kapacity více bere. Apple ale zdokonalil alespoň nabíjení, které se hodí všem, kteří mají patřičně uspěchaný život a chtějí co nejvíce procent baterie dobít v co nejkratším čase. Jen 8 minut nabíjení hodinek vám tak vystačí na sledování 8 hodin spánku. Může za to i přibalený rychlonabíjecí USB-C kabel, který vám za třičtvrtě hodinky „dotlačí“ na 80 % kapacity baterie.

Výkon 

O výkonu na keynote při představení novinky nepadlo ani slovo. S největší pravděpodobností bude ta obsahovat čip S7, ve finále se ale bude jednat jen o čip S6, který bude mít upravené rozměry, aby zapadl do architektury nového těla. Vlastníte-li tedy předchozí generaci, pravděpodobně si nijak nepolepšíte. Vlastníte-li model SE a starší, je na zváženou, jestli navýšený výkon vlastně nějak využijete.

I když to může vypadat, že Apple Watch Series 7 vlastně nic zas tak nového nepřináší, změny jsou pro každodenní používání skutečně přínosné. Pokud si ale myslíte, že nic z výše uvedeného není to, co byste na svém zápěstí skutečně museli mít, nemá pro vás upgrade sebemenší smysl. 100% se tak dá přechod doporučit jen majitelům Apple Watch Series 3 a samozřejmě majitelům ještě starších generací – to co se týče softwarových a zdravotních funkcí. 

.