Zavřít reklamu

Představení nových iPhonů a Apple Watch pomalu klepe na dveře. Podle dostupných informací by letošní zářijová konference měla být doslova nabitá různými novinkami s řadou parádních změn. Poměrně dost pozornosti si navíc získávají očekávané jablečné hodinky. Mimo očekávaných Apple Watch Series 8 se totiž dost možná dočkáme i druhé generace modelu SE. Na co se však jablíčkáři těší nejvíce, je spekulovaný model Apple Watch Pro, který by měl možnosti hodinek posunout ještě o další úroveň výše.

V tomto článku si proto na Apple Watch Pro posvítíme detailněji. Konkrétně se podíváme na veškeré informace, které se kolem tohoto očekávaného modelu točí a co od něj můžeme zhruba očekávat. Prozatím to vypadá tak, že se rozhodně máme na co těšit.

Design

První zásadní změna od normálních jablečných hodinek bude dost možná spočívat v odlišném designu. O tom se alespoň zmínil respektovaný zdroj, Mark Gurman z portálu Bloomberg, podle něhož nás nějaké designové změny čekají. Mezi jablíčkáři se také objevily názory, že tento model na sebe vezmu podobu prorokovaných Apple Watch Series 7. Ty měly podle nejrůznějších úniků a spekulací přijít v úplně odlišné podoby – s tělem s ostrými hranami – což se ale ve finále nesplnilo. Tuto podobu bychom však spíše neměli očekávat ani od Apple Watch Pro.

Podle dostupných zpráv Apple spíše vsadí na přirozenější evoluci současného tvaru. Ačkoliv se jedná o poměrně nejasný popis, je z něj víceméně patrné, že na tělo s ostrými hranami můžeme rovnou zapomenout. V čem však pravděpodobně určitě najdeme nějaké zásadnější rozdíly, bude použitý materiál. Aktuálně se chytré hodinky Apple Watch vyrábějí z hliníku, nerezové oceli a titanu. Konkrétně model Pro by se měl spolehnout na odolnější formu titanu, jelikož cílem Applu má být učinit tyto hodinky o něco odolnější než ty normální. Zajímavé spekulace se taktéž objevily v souvislosti s velikostí pouzdra. Momentálně Apple vyrábí hodinky s 41mm a 45mm pouzdrem. Apple Watch Pro by údajně mohly být ještě o něco větší, kvůli čemuž se bude jednat o vhodnou variantu pro menší počet uživatelů. Mimo těla by se měla zvětši i obrazovka. Podle Bloombergu konkrétně o 7 % ve srovnání s loňskou generací Series 7.

Dostupné senzory

Ve světě chytrých hodinek hrají prakticky nejdůležitější roli senzory. Ostatně právě proto se kolem Apple Watch Pro točí nespočet spekulací, které predikují příchod nejrůznějších senzorů a systémů. Informace od respektovaných zdrojů každopádně zmiňují pouze příchod senzoru pro měření tělesné teploty. Ten by ale jablíčkáře neinformoval o jeho tělesné teplotě tradičním způsobem, ale spíše by jej prostřednictvím notifikace upozornil v případě, kdy by zaznamenal její zvýšení. Pak by si konkrétní uživatel mohl změřit teplotu za pomoci tradičního teploměru pro ověření. Nic dalšího se už ale nezmiňuje.

Apple Watch čip S7

Někteří analytici a experti proto počítají s tím, že Apple Watch Pro budou schopné prostřednictvím již existujících senzorů zaznamenávat více dat, lépe s nimi pracovat a exkluzivně je zobrazovat pouze vlastníkům modelu Pro. V této souvislosti se ještě zmiňují exkluzivní typy cvičení a podobné vychytávky, které by Apple mohl zpřístupnit jen těm, kteří si jednoduše pořídí lepší hodinky. Nutno ale také zmínit, že s příchodem senzorů pro měření krevního tlaku či cukru v krvi bychom zatím počítat neměli. Žádný zásadní skok vpřed bychom neměli očekávat ani z hlediska výkonu. Dle všeho se budou Apple Watch Pro spoléhat na čip Apple S8, který má nabídnout „podobný výkon“ jako S7 z Apple Watch Series 7. Úsměvné je, že už i S7 nabízel „podobný výkon“ jako S6 z hodinek Series 6.

Výdrž baterie

Pokud bychom se zeptali vlastníků Apple Watch na jejich největší slabiny, pak bychom mohli počítat s jednotnou odpovědí – výdrž baterie. Ačkoliv jsou jablečné hodinky považovány za jedny z nejlepších, tak bohužel trpí na poměrně slabou výdrž na jedno nabití, kvůli čemuž je musíme většinou jednou denně nabíjet, v lepších případech co dva dny. Není se proto čemu divit, že se v souvislosti s novým modelem hovoří i o této skutečnosti. A dost možná se konečně dočkáme vytoužené změny. Apple Watch Pro mají mířit na ty nejnáročnější uživatele se zálibou v extrémních sportech a fyzické aktivitě. V takovém případě je pochopitelně výdrž zcela klíčová. Jak moc si ale ve skutečnosti polepší se prozatím neví – zmiňuje se pouze to, že se nějakého zlepšení dočkáme.

Na druhou stranu v souvislosti s výdrží baterie se taktéž hovoří o příchodu zbrusu nového režimu nízké spotřeby baterie. Ten by měl být podobný tomu, který známe z našich iPhonů, a podle některých spekulací bude exkluzivní pro letošní generaci jablečných hodinek. V takovém případě by se jej dočkaly pouze Apple Watch Series 8, Apple Watch Pro a Apple Watch SE 2.

.