iWant

Dostupnost iPhonu X se stále zlepšuje – nyní si počkáte maximálně tři týdny

iWant

Dostupnost iPhonu X byla ještě dva týdny zpátky poměrně ožehavým tématem. Po zahájení prodejů byla prvotní várka vyprodána během několika minut a jak čas plynul, doba doručení se prodlužovala o několik dlouhých týdnů. Situace se ustálila na dostupnosti mezi pěti až šesti týdny, na které vydržela necelé dva týdny. Je to ale pár dní (resp. posledních zhruba 48 hodin), co začala dostupnost na oficiálním webu klesat. Čím dále jsme od zahájení prodeje, tím lepší dostupnost nové vlajkové lodi je. To platí jak pro oficiální Apple web, tak pro ostatní velké obchody na tuzemském trhu.

Pokud si iPhone X objednáte na oficiálním webu dnes, dostanete jej za dva až tři týdny, bez ohledu na barevnou variantu a zvolenou paměťovou konfiguraci. Velké e-shopy s elektronikou mají telefony také na cestě, byť se o konkrétní termíny dodání příliš nedělí. Jak se tedy zdá, původní zprávy o tom, že se dostupnost ustálí až po novém roce, byly mylné.

Zatím to vypadá, že na vánoční sezónu bude iPhonů X dostatek. Pokud se dostupnost srovná během konce listopadu/začátkem prosince, těsně před vánoci by měl být telefon běžně dostupný, s několikadenní čekací lhůtou. Již krátce po zahájení prodejů Apple potvrdil, že úroveň produkce stále roste a vyrábět se tak bude čím dál více. Pokud tedy iPhone X plánujete k vánocům, máte dostatek času na to si ho jít někam prohlédnout a až poté se rozhodnout, zdali vám vyhovuje či nikoliv. Pokud se nestane nic neplánovaného, dostupnost by se měla jen zlepšovat.

Zdroj: Apple