iWant

Apple bude mít k dispozici jen tři miliony iPhonů X při zahájení prodeje

iWant

iPhone X bude možné předobjednat již příští týden s tím, že první kusy dostanou majitelé již týden poté. První šťastlivci si tak Face ID užijí poprvé již v pátek, 3. listopadu. Má to ovšem jeden háček. Abyste se mezi skupinku těchto šťastlivců dostali, budete muset mít pořádnou kliku, jelikož iPhonů X nebude mnoho. Za posledních čtyřiadvacet hodin se na webu objevilo několik zpráv, které o dostupnosti příliš optimisticky nehovoří.

Ještě minulý týden jsme psali o tom, že se Foxconnu daří rozjet výrobu na takovou úroveň, se kterou mohou být spokojeni. Čtrnáct dní před zahájením globálních prodejů je to však pozdě. Není se tak příliš čemu divit, když se objevila informace o tom, že první den prodeje, tj. 3. listopadu, bude mít Apple fyzicky k dispozici jen tři miliony kusů telefonů s tím, že tři miliony jsou spíše na horní hranici toho, čím bude Apple reálně disponovat. Tři miliony kusů na celý svět.

Podle zákulisních informací, se kterými přišel analytik Ming-Chi Kuo, který se ve většině případů nemýlí, se objevilo několik dalších problémů, které výrobu zdržují. Poté, co se podařilo odstranit nedostatky výroby komponent pro čelní TrueDepth kameru, se objevil další problém. Nyní vázne zásoba tištěných spojů, které jsou využity v modulu pro antény telefonu.

Výrobní proces této konkrétní komponenty je také poměrně náročný a v dostatečné kvalitě jej dokáží zabezpečit jen dva výrobci na světě. Od jednoho z nich však musel Apple upustit, kvůli problémům souvisejícím s výrobou. Komponent tak není dostatek, což zdržuje kompletaci telefonu. V tomto konkrétním případě by se však mělo jednat o problém krátkodobého rázu, který by měl během několika týdnů zmizet, jakmile se podaří vyrobit dostatečnou zásobu dílů. Do konce roku však s ideální dostupností iPhonu X počítat nemáme.

Zdroj: Cultofmac