iWant

Apple bude mít k dispozici jen tři miliony iPhonů X při zahájení prodeje

iWant

iPhone X bude možné předobjednat již příští týden s tím, že první kusy dostanou majitelé již týden poté. První šťastlivci si tak Face ID užijí poprvé již v pátek, 3. listopadu. Má to ovšem jeden háček. Abyste se mezi skupinku těchto šťastlivců dostali, budete muset mít pořádnou kliku, jelikož iPhonů X nebude mnoho. Za posledních čtyřiadvacet hodin se na webu objevilo několik zpráv, které o dostupnosti příliš optimisticky nehovoří.

Ještě minulý týden jsme psali o tom, že se Foxconnu daří rozjet výrobu na takovou úroveň, se kterou mohou být spokojeni. Čtrnáct dní před zahájením globálních prodejů je to však pozdě. Není se tak příliš čemu divit, když se objevila informace o tom, že první den prodeje, tj. 3. listopadu, bude mít Apple fyzicky k dispozici jen tři miliony kusů telefonů s tím, že tři miliony jsou spíše na horní hranici toho, čím bude Apple reálně disponovat. Tři miliony kusů na celý svět.

Podle zákulisních informací, se kterými přišel analytik Ming-Chi Kuo, který se ve většině případů nemýlí, se objevilo několik dalších problémů, které výrobu zdržují. Poté, co se podařilo odstranit nedostatky výroby komponent pro čelní TrueDepth kameru, se objevil další problém. Nyní vázne zásoba tištěných spojů, které jsou využity v modulu pro antény telefonu.

Výrobní proces této konkrétní komponenty je také poměrně náročný a v dostatečné kvalitě jej dokáží zabezpečit jen dva výrobci na světě. Od jednoho z nich však musel Apple upustit, kvůli problémům souvisejícím s výrobou. Komponent tak není dostatek, což zdržuje kompletaci telefonu. V tomto konkrétním případě by se však mělo jednat o problém krátkodobého rázu, který by měl během několika týdnů zmizet, jakmile se podaří vyrobit dostatečnou zásobu dílů. Do konce roku však s ideální dostupností iPhonu X počítat nemáme.

Zdroj: Cultofmac

 • juma

  Nevadí. Poperem se o ně jako o máslo v akci.

 • Stanleycs

  Vcera mi volal obchodnik, ( pry udebira od stejneho dodavatele jako Alza), ze mi telefon oproti puvodnimu terminu (leden) dorazi v pulce listopadu. Zrejme to tedy nebude tak hrozne s temi zasobami :)

  • capo

   O jakého obchodníka se jedná? Žádný obchodník se ještě nějak reálně nevyjádřil ohledně toho, jestli mají, nemají, přijdou, nepřijdou, ne? :D

   • St.

    to uz by vam stejne bylo k nicemu ;) proste mu to jeho dodavatel potvrdil, alespon ten jeden pro me :) Nu uvidime …

  • Petr Krobot

   Dodavatel je v celé ČR jenom jeden, takže je celkem logické, že je společný pro vašeho obchodníka i Alzu.

   Navíc si to nejspíš vycucal z prstu. Každý rok řešíme tyhle termíny v Alze a podle slov jejich obchodníků ani oni v den přijetí neví, kolik kusů a od jakého modelu opravdu přijde, to zjistí až po dodání a naskladnění. Ono je totiž celkem běžné, že obchodník objedná 1000 nových iPhonů v různých barvách a následně jim dojde třeba jen 150ks v černé, o datu doručení se dozví až po odeslání dodavatelem a o reálném počtu kusů až při doručení na sklad. Ostatně dělá se to tak u všech Apple produktů.

   • St.

    tvrdit o nekom, ze si neco vycucal z prstu, aniz o nem neco vite ..