Zavřít reklamu

Evernote, populární aplikace pro vytváření a pokročilou správu poznámek, se tento týden dočkala poměrně zásadní aktualizace. Ve verzi 7.9 Evernote přináší na iPad multitasking a tím i to nejlepší z iOS 9. Nechybí ale ani podpora iPadu Pro a Apple Pencil či velká novinka v podobě možnosti kreslení.

Co se týče multitaskingu, Evernote využil obě varianty, které iOS 9 umožňuje. K dispozici je Slide Over, tedy vysunutí Evernotu z boku obrazovky, i náročnější Split View. V tomto režimu je možné Evernote používat na polovině obrazovky paralelně s další aplikací. Vzhledem k hardwarové náročnosti je však režim Split View dostupný pouze na iPadu Air 2 a nejnovějším iPadu mini 4. Starší iPady mají v tomto ohledu smůlu.

Důležitou novinkou je ale kromě multitaskingu také kreslení. Evernote nově umožňuje poznámky doplnit o barevné kresby. Na prostředí, které je uživateli pro kreslení k dispozici, je jasně vidět rukopis vývojářů aplikace Penultimate, která po akvizici již delší dobu pod Evernote spadá. Je tedy možné, že bude Penultimate do hlavní aplikace Evernotu časem integrován úplně a z App Storu po čase zmizí. Vedení Evernotu se ale v tomto směru nijak nevyjádřilo a osud samostatné aplikace pro kreslení je tedy prozatím nejasný.

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/evernote/id281796108?mt=8]

Zdroj: iMore
.