Zavřít reklamu

Pardubice jsou prvním městem, ve kterém funguje zobrazení spojů Městské hromadné dopravy (MHD) v Google Maps. A to nejen na webu, ale samozřejmě také v iPhone. Vše jsme za vás vyzkoušeli a v článku tak najdete vytípnuté obrázky.

Jestli využíváte pardubickou MHD nebo se chystáte například na Velkou Pardubickou, tak by se vám hledání MHD spojů přímo z iPhone mohlo hodit. Jak na to? Stačí si otevřít aplikaci Mapy, dole kliknout na Navigovat a poté vybrat začátek a konec trasy. Můžete napsat přímo dvě adresy nebo si nastavit začátek trasy jako Stávající místo, kde se právě nacházíte. Mapy vám poté vyberou, kudy na nejbližší zastávku a v kolik vám daný spoj jede. Snadno a rychle se tak dostaneme například k zimnímu stadionu, aniž bychom věděli, kde se přesně nacházíme. Jak vypadá vyhledávání spojů v iPhone si můžete prohlédnout na obrázcích.

Samozřejmě se zobrazuje pardubická MHD i na webové stránce Google Maps. Postup je podobný a výsledek si můžete prohlédnout. Doufejme, že se nbrzy přidají i další města se svojí MHD.

Za tip děkujeme Petru Koubskému (@petrkou na Twitteru).

.