Zavřít reklamu

Česká republika sice bývá často ochuzena o nejnovější funkce, které Apple přidává do svých služeb, ale nyní se může český uživatel radovat z jedné novinky dříve než většina Evropanů. Do Apple Map dnes dorazila pražská městská hromadná doprava.

Praha je po Londýně a Berlínu teprve třetí evropským městem, v němž Apple Mapy hlásí dostupnost dat z MHD a možnost spuštění navigace právě za využití vlaků, tramvají, autobusů nebo metra.

Vedle zmíněných dopravních prostředků uvnitř Prahy jsou navíc k dispozici také autobusy a vlaky Českých drah na linkách S, které spojují Prahu se Středočeským krajem (viz zakreslené trasy na přiloženém snímku níže z desktopových Apple Map).

apple-mapy-mhd-mac

Dostupnost hromadné dopravy v Apple Mapách je velice příjemnou novinkou, protože dosud byly tyto data takřka výsadní pro Spojené státy, případně Kanadu nebo Čínu. Na druhou stranu je fakt, že proti Google Mapám umí ty od Applu zatím pouze Prahu a okolí, ale přesto je to pozitivní posun vpřed. Navíc když minulý týden přinesla integrace Parkopedie data o parkovištích.

apple-mapy-mhd-iphone2
Zdroj: MacRumors

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    hustý :) zrovna včera jsem smutně přecházel z Apple Map na Google Mapy abych se podíval na trasu MHD :D

    Moc hustý to není. Tu trasu dokáže vymyslet dosti svérázně. Z Nuslí do Dejvic to správě trasuje „tram 11“ a pak přestup na „=M= A“, ale přestup samotný provede až na „Jiřího z Poděbrad“ – stanici „Muzeum“ tram nechá projet.

    Je to určitě super a dobře zpracované. Ale (možná jsem to jen nenašel) aplikace nepracuje s absolutním časem. Zobrazuje se „za XX minut“ – chybí mi tam konkrétní čas.

    Apple mapy jsou z mého pohledu to nejhorší s čím Apple v novodobé historii přišel. Píši to v době než představí iPhone bez možnosti 3,5 mm jacku. ;-)

celý text

Čtěte více.