Zavřít reklamu

Přeprava v městské hromadné dopravě v Londýně je nově pro majitele iPhonů a Apple Watch ještě snazší než kdy dřív. Apple v anglické metropoli totiž spustil službu Apple Pay Express Transit, která umožňuje takřka bleskové placení přepravy bez zbytečného zdržování.

Služba Apple Pay Express Transit je od dnešního dne dostupná ve všech prostředcích veřejné dopravy v Londýně a to v rámci té pozemní i podzemní. Majitelé iPhonů a Apple Watch budou moci nově využít superrychlého způsobu placení za lístky, který trvá jen zlomek sekundy. U načítacích terminálů nově postačí jen přiložit iPhone či Apple Watch a pokud jsou zařízení správně nastavena, lístek se automaticky zaplatí bez nutnosti autorizovat Apple Pay platbu.

Tato funkce se poprvé objevila v iOS 12.3, nyní se dostává do ostrého provozu. Apple novince věnoval celou sekci na webu, kde je vše vysvětleno a názorně předvedeno. K použití funkce Express Transit je třeba jen funkční platební karta a kompatibilní iPhone/Apple Watch. V nastavení peněženky je třeba zvolit, jaká karta bude pro toto využití používaná a to je vše.

Nyní stačí iPhone/Apple Watch jen přiložit k terminálů a jízdenka se automaticky zaplatí. Není třeba platby autorizovat přes FaceID/TouchID, další velkou výhodou je to, že platební funkce funguje i pět hodin po vybití telefonu/hodinek. I s vybitým iPhonem si tak mohou Londýňané zaplatit jízdenku na metro. V případě ztráty iPhonu je možné funkci na dálku deaktivovat. Funkce funguje na iPhonu 6s a novějších modelech.

Apple Pay Express Transit shadow

Zdroj: Cultofmac

.