Zavřít reklamu

Facebook v těchto dnech oznámil, že ruší letošní vývojářskou konferenci F8 Developer Conference. Ta se měla odehrávat ve výstavišti McEnery Convention Center v San Jose, kde se konala i loňská WWDC. Pořadatel zdůvodnil zrušení konference obavami ze šíření koronaviru Covid-19 a oznámil náhradní plán, který je bezpečnější.

Facebook uvedl, že místo toho, aby se konference konala živě tak, jako po minulá léta, společnost bude pořádat menší lokální eventy, livestreamy nebo zveřejňovat videa, která mají vývojáře seznámit s novými funkcemi. Společnost uvádí, že šlo o těžké rozhodnutí, bezpečnost a zdraví účastníků je pro ni je ale důležitější a proto nechce riskovat, že by se vývojáři z celého světa mohli nechtěně nakazit nebezpečným virem.

U něj bylo doposud potvrzeno 83 634 případů, z nichž 2 858 bylo fatálních. Na druhou stranu se odhaduje, že již kolem 30 000 lidí bylo z nemocnice propuštěno a vyléčilo se. Ve snaze zabránit jeho šíření Čína vykonala několik opatření, část z nich aplikovala i Itálie, která je nejvíc koronavirem postiženou zemí v Evropě.

Facebook na loňské F8 konferenci představil seznamku

Zrušení konference Facebook F8 ovšem není jediné rozhodnutí, které může ukazovat, co se může stát i s dalšími konferencemi. Podle Bloombergu byla letošní Geneva Watch Show zrušena a spekuluje se také o zrušení letošního Baselworldu. Letošní GDC konference pak bude o něco chudší. Svou účast zrušili nejen Microsoft, ale také Facebook, Electronic Arts a Sony PlayStation, o němž se spekulovalo, že by představil nejnovější konzoli. Herní veletrh PAX East začíná dnes i přes skutečnost, že se jej část vystavovatelů rozhodla nezúčastnit.

Apple uvedl, že pečlivě sleduje situaci a je pro něj prvořadá bezpečnost zaměstnanců, partnerů, zákazníků i dodavatelů nejen v Číně. Zatím ale není jasné, zda se Apple rozhodne po vzoru jiných společností zrušit letošní WWDC, nebo jí přetransformuje jiným způsobem. Společnost by mohla potenciálně využít svou WWDC aplikaci pro vysílání obsahu pro registrované vývojáře, aniž by se museli účastnit eventu. Otáznik ovšem visí nad představením nové generace operačních systémů. I zde by ovšem Apple mohl pořádat menší event ve svém vlastním sídle. Společnost tam ostatně před lety v malé místnosti představila třeba iPhone 4S.

Facebook Messenger
.