Zavřít reklamu

V dnešní době se obrovské popularitě těší takzvané podcasty. To navíc lehce dokazuje i fakt, že stále více lidí tvoří obsah právě v tomto formátu, což si začínají uvědomovat i velké technologické společnosti. Například takový Apple dokonce vsází na placené podcasty, které by mohly pomoct v přinášení originálního obsahu. Nyní se dokonce potvrdila velice zajímavá zpráva, podle které Facebook v příštím týdnu spustí vlastní platformu pro tento obsah.

Facebook podcasty
Zdroj: theverge.com

O tom, že Facebook plánuje uvést takovouto službu, se na internetu začaly objevovat informace již letos v dubnu. Aktuálně portál The Verge potvrdil, že se dříve teoretický scénář stává nyní realitou. Facebook už měl údajně e-mailem kontaktovat řadu tvůrců podcastů, které obeznámil s celou situací. Facebook Podcasty by měly být oficiálně spuštěný příští týden, respektive ty v úterý 22. června. Stejně jako u Spotify či Applu bude moci každý skrze RSS nahrát svůj podcast na tuto sociální síť. Všechny epizody pak najdete ve speciálně vyhrazené sekci, kde si je budete moci rovnou přehrát.

Takto Apple propaguje svoje Podcasty:

To by ale nebyl Facebook, kdyby v tom nebyl menší háček. Platforma si totiž vyhrazuje právo pro takzvané odvození vašeho obsahu. Co tohle dopodrobna znamená prozatím nevím, jelikož společnost ještě nezveřejnila žádné doplňující informace. Přesto se ale jedná o něco, na co by potenciální tvůrci neměli zapomenout. Naopak zajímavou funkcí budou Klipy (Clips). S jejich pomocí bude možné vystřihovat krátké pasáže ze samotných nahrávek a ty v okamžiku sdílet na celé sociální síti.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více