Zavřít reklamu

Podcasty si mezi uživateli získávají čím dál větší oblibu. Společnost Apple pro tyto účely vyvinula vlastní nativní aplikaci, ta ale nemusí nutně vyhovovat všem. V dnešním článku vám nabídneme několik tipů na podcastové aplikace, které jsou buďto zcela bezplatné, nebo v bezplatné verzi nabízí dostatečný počet funkcí.

Overcast

Overcast je skvělá a funkcemi nabitá podcastová aplikace, která umožňuje stahování epizod pro následný offline poslech, pokročilé vyhledávání podcastů, nabízí funkci personalizovaných doporučení nebo třeba nástroje pro ještě kvalitnější poslech (přizpůsobení rychlosti přehrávání nebo kvality zvuku). Overcast dále nabízí chytré playlisty, možnost přizpůsobení notifikací, funkci časovače spánku, podporu pro Apple Watch a CarPlay a mnoho dalšího. Veškeré funkce jsou k dispozici zdarma a s reklamami, za odstranění reklam zaplatíte jednorázově 229 korun.

Castro

Castro je další ze skupiny skvěle vypadajících a skvěle fungujících podcastových aplikací. Umožní vám například poslech jednotlivých epizod s možností vynechání zbytku pořadu a bez nutnosti odebírání celého podcastu, pokročilou správu odebíraných podcastů nebo třeba podporu Apple Watch a Car Play. Pořady i jednotlivé epizody jsou v aplikaci přehledně seřazené, stažení do fronty probíhá automaticky. Castro nabízí podporu tmavého režimu. Aplikace je ke stažení zdarma, Castro Plus (529 korun ročně s týdenní bezplatnou zkušební dobou) nabízí funkci přeskočení tichých míst, vylepšení kvality hlasu, funkci Mono-Mix, podporu kapitol a pokročilé možnosti úprav a nastavení.

Spotify

Aplikace Spotify sice neslouží primárně k poslechu podcastů, umí vám ale v tomto směru poskytnout překvapivě dobrou službu. Umožňuje pohodlné vyhledávání i poslech epizod i celých pořadů (v bezplatné verzi musíte počítat s reklamami), nabízí doporučení odebíraných podcastů v závislosti na tom, v jaké denní době je obvykle posloucháte, stejně jako doporučení nových zajímavých pořadů. V aplikaci Spotify najdete také exkluzivní pořady, které v jiných aplikacích nenaleznete. Spotify nabízí podporu pro Apple Watch a v Premium verzi také offline poslech. Aplikace je ke stažení zdarma, měsíční předplatné pro jednotlivce vyjde na 189 korun měsíčně.

Pocket Casts

Asi nejvýraznější vlastností aplikace Pocket Casts je její sociální stránka. Pocket Casts nabízí doporučení pořadů i epizod samotnými posluchači a umožňuje objevovat stále nový a nový obsah. V aplikace najdete “ručně” vybrané seznamy doporučených podcastů, Pocket Casts nabízí také pokročilé možnosti přehrávání, správy a vyhledávání. Aplikace umožňuje podporu pro CarPlay, AirPlay, Chromecast, Apple Watch a Sonos, nastavení notifikací a mnoho dalšího. Aplikace je ke stažení zdarma, prémiová verze vás vyjde na 29 korun měsíčně.

Podcasty Google

Podcasty Google jsou relativně novým podcastovým přírůstkem v iOS App Store. Aplikace se vyznačuje zejména jednoduchostí uživatelského rozhraní i ovládání. Nabízí možnost poslechu a odběru podcastů, přizpůsobení přehrávání, možnost procházení jednotlivých kategorií i doporučení na míru. Samozřejmostí je možnost vytvoření fronty pro kontinuální poslech, synchronizace napříč zařízeními nebo třeba automatické stahování pro offline poslech. Aplikace je zcela zdarma.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více