Zavřít reklamu

Podcasty se mezi uživateli těší čím dál větší popularitě. Někdo je poslouchá na svém iOS či iPadOS zařízení, někdo na Macu či Apple TV, a někdo třeba na Apple Watch. watchOS verze podcastových aplikací jsou skvělé mimo jiné také proto, že ovládat přehrávání podcastu na hodinkách je například při cestování snazší a rychlejší, než opakovaně brát do ruky iPhone. Které z dostupných podcastových aplikací můžete využívat i na svých Apple Watch?

Apple Podcasty

Pro nativní Apple Podcasty není třeba chodit daleko – jsou zdarma a jsou od samého počátku součástí všech vašich Apple zařízení. Řada uživatelů nedá na nativní Podcasty dopustit, jiní jim navzdory všem výhodám nedokáží přijít na chuť. V Podcastech pro Apple Watch můžete procházet svou knihovnu, spouštět jednotlivé epizody, ovládat přehrávání i hlasitost. Nelze ale vytvářet stanice, vyhledávat podcasty nebo třeba aktivně pracovat s frontou pro přehrávání.

Castro

Nijak se netajím tím, že aplikace Castro patří pro přehrávání podcastů mezi mé oblíbené. Na iPhonu funguje naprosto skvěle, dobře se ale ovládá i přes Apple Watch. V základní verzi můžete v aplikaci Casto na Apple Watch přehrávat epizody podcastů, provádět základní i pokročilejší úpravy přehrávání (nastavit vylepšení zvuku nebo přeskakování tichých míst, upravit rychlost přehrávání). Bezplatná verze aplikace Castro vyžaduje ruční synchronizaci obsahu z iPhonu do Apple Watch, pro automatickou synchronizaci je zapotřebí přejít na prémiovou verzi, která vás vyjde na 89 korun měsíčně a nabízí i další bonusy.

Overcast

Další z mých oblíbených aplikací pro poslech podcastů patří Overcast, která rovněž nabízí možnost synchronizace a ovládání přes Apple Watch. Ve watchOS verzi aplikace Overcast můžete klasicky ovládat základním způsobem přehrávání, vybírat epizody a pořady k přehrání, upravovat hlasitost a procházet vámi vybrané playlisty. Overcast nabízí i v bezplatné verzi automatickou synchronizaci s Apple Watch, přičemž si sami můžete vybrat, jaký počet epizod do svých hodinek přesunete, nebo třeba které podcasty a playlisty na nich chcete mít.

Pocket Cast

Skvělé a pohodlné ovládání přes Apple Watch nabízí také aplikace Pocket Cast. Osobně s ní nemám dlouhodobé zkušenosti, po zběžném vyzkoušení ale mohu říci, že je naprosto dostačující. V aplikaci Pocket Cast můžete na svých Apple Watch procházet playlisty i frontu epizod, základním způsobem ovládat přehrávání a hlasitost, prohlédnout si nové epizody podcastů a provádět nastavení, jako je třeba aktivace přeskakování tichých míst nebo vylepšení hlasitosti.

Spotify

Spotify jsem až donedávna používala spíše k přehrávání hudby, čím dál více ale na něm poslouchám i podcasty. V aplikaci Spotify na Apple Watch můžete snadno vstoupit do své knihovny podcastů, přehrávat jednotlivé epizody a provádět základní nastavení a ovládání přehrávání a hlasitosti. Obrovskou výhodou je pak možnost ovládání Spotify přes Siri v Apple Watch, která přibyla s nedávnou softwarovou aktualizací.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více