Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

AirPods Max vyrábí čínští dodavatelé ve Vietnamu

V tomto týdnu jsme se dočkali zbrusu nových a vcelku očekávaných sluchátek AirPods Max, které nám Apple představil skrze tiskovou zprávu. Konkrétně se jedná o náhlavní sluchátka s poměrně větší cenou, jež činí 16 490 korun. Podrobnější informace o produktu si můžete přečíst v níže přiloženém článku. Nyní se ale podíváme na samotnou výrobu, respektive tedy na to, kdo se o ni stará a kde probíhá.

Podle nejnovějších zpráv magazínu DigiTimes si majoritní podíl výroby dokázaly získat čínské společnosti jako Luxshare Precision Industry a GoerTek, a to navzdory tomu, že taiwanská firma Inventec se podílela již na raném vývoji samotných sluchátek. Inventec je již nyní majoritním dodavatelem sluchátek AirPods Pro, a proto není úplně jisté, proč pod sebe nezískal i produkci AirPods Max. Na vině by mohly být určité nedostatky potřebné pro samotnou výrobu. Společnost se navíc již párkrát setkala s různými problémy, které vyústily ve zpoždění dodávek.

Produkci nových AirPods Max tedy zastřešují především dvě čínské firmy. Přesto ale výroba probíhá v jejich továrnách ve Vietnamu, a to především kvůli plánu Applu, který chce přesunout výrobu mimo Čínu, aniž by musel opouštět své dosavadní čínské partnery.

AirPods Max předobjednáte zde

Apple Car: Apple rokuje s výrobci a pracuje na vývoji čipu pro autonomní řízení

Jestliže se o dění kolem cupertinské společnosti už nějaký ten pátek zajímáte, tak vám určitě nebudou cizí pojmy jako Project Titan či Apple Car. Již delší dobu se totiž hovoří o tom, že Apple pracuje na vývoji vlastního autonomního vozidla, nebo na softwaru pro autonomní řízení. V posledních měsících jsme se ale setkali s naprostým tichem, kdy se neobjevovaly žádné novinky, úniky či informace o tomto projektu – tedy až doposud.  S nejnovějšími zprávami navíc opět přichází DigiTimes.

Apple Car koncept
Dřívější koncept Apple Car; Zdroj: iDropNews

Apple by se měl údajně nacházet v někde v předběžných jednáních o spolupráci se známými dodavateli automobilové elektroniky a navíc i nadále neustále zaměstnává pracovníky z Tesly a dalších společností. Proč se ale jablečná společnost vlastně spojuje se zmiňovanými „výrobci elektroniky?“ Důvodem by mělo být jejich know-how v oblasti plnění aktuální předpisů a regulací. Podle některých informací si navíc Apple od těchto dodavatelů již vyžádal cenové nabídky na určité komponenty.

DigiTimes nadále tvrdí, že Apple plánuje vybudovat továrnu přímo ve Spojených státech, kde by se věnovali produkci součástek spojených s projektem Apple Car. Zároveň kalifornský gigant úzce spolupracuje se svým hlavním dodavatelem čipů, společností TSMC, kdy by údajně měli vyvíjet takzvaný self-driving chip neboli čip pro autonomní řízení. K celému projektu se již před dvěma lety vyjádřil i respektovaný analytik Ming-Chi Kuo. Podle něj Apple kontinuálně pracuje na Apple Car a oficiálního představení bychom se měli dočkat v letech 2023 až 2025.

Tim Cook se rozpovídal o senzorech v Apple Watch

Letošní jablečný rok nám přinesl řadu parádních produktů a služeb. Konkrétně jsme se dočkali další generace iPhonů v novém těle, přepracovaného iPadu Air, HomePodu mini, balíčku Apple One, služby  Fitness+, která bohužel prozatím není v České republice k dispozici, Apple Watch a dalších. Konkrétně jablečné hodinky jsou rok co rok lépe vybaveny ze zdravotního hlediska, díky čemuž existují desítky případů, kdy tento produkt zachránil lidský život. O samotném zdraví, cvičení a životním prostředí se poté rozpovídal samotný ředitel Applu Tim Cook v novém podcastu Outside Podcast.

Když se moderátor Cooka dotázal na budoucnost Apple Watch, obdržel vcelku brilantní odpověď. Podle ředitele je tento produkt stále ve svých začátcích, přičemž inženýři v laboratořích Applu již nyní testují kolosální funkce. K tomu ale následně dodal, že některé z nich bohužel nikdy nespatří světlo světa. Vše ale okořenil parádní myšlenkou, kdy zmínil, ať si představíme všechny senzory, které se nacházejí v dnes obyčejném autě. Samozřejmě je nám jasné, že lidské tělo je podstatně důležitější, a proto si zaslouží mnohonásobně více. Nejnovější jablečné hodinky si dokáží bez jediného problému poradit se snímáním srdečního tepu, změřením saturace kyslíku v krvi, detekováním pádu, nepravidelného srdečního rytmu a navíc jsou vybaveny EKG senzorem. Co ale přijde příště je prozatím pochopitelně nejasné. V současné chvíli se můžeme už jen těšit – rozhodně máme na co.

Hodinky Apple Watch zakoupíte zde.

.