Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple Watch by v budoucny mohly přinést skvělé vychytávky

Další vrstva zabezpečení v podobě Touch ID

V dnešní době se obrovské oblibě těší takzvané chytré nositelné produkty, mezi které se řadí například i chytré hodinky. Obrovské popularitě se těší Apple se svými jablečnými hodinkami, které svému uživateli poskytují notnou dávku těch nejrůznějších funkcí a dokáží mu tak usnadnit jeho každodenní život. Poměrně zajímavé je se i podívat na vývoj těchto Apple Watch. Během posledních let jsme se totiž dočkali parádních funkcí, ze kterých nesmíme zapomenout zmínit detekci pádu, upozornění na nepravidelný srdeční tep, EKG senzor, měření saturace kyslíku v krvi a podobně. Podle nejnovějších informací bychom se ale mohli dočkat další úžasné novinky.

jablíčkář na apple watch
Zdroj: SmartMockups

Magazín Patently Apple, který se zaměřuje na vyhledávání patentů registrovaných Applem, objevil další skvělou registraci, podle které by se do Apple Watch mohl dostat skener pro biometrickou autentizaci Touch ID. Patent jako takový je registrován u příslušného úřadu ve Spojených státech a popisuje, jak by tato funkce mohla být integrována do bočního tlačítka. Nad důvodem se poté ani nemusíme zamýšlet. Jablečné hodinky se totiž doposud spoléhají na jedinou vrstvu zabezpečení, kterou je bezpečností kód. Následně jej po vás hodinky nechtějí, tedy do chvíle, dokud si je nesundáte ze zápěstí. Implementací Touch ID by došlo k navýšení zabezpečení, což může přijít vhod například při bezkontaktních platbách Touch ID a podobně.

Samotná implementace je až neuvěřitelně podobná systému, který najdeme u nejnovějšího iPadu Air (čtvrté generace z roku 2020), kde je Touch ID skryto v horním zapínacím tlačítku.

Dorazí do Apple Watch kamera?

Další velice zajímavý patent zpozoroval i magazín AppleInsider. Ten je označen jako „Electronic devices with two-stage display,“ což můžeme přeložit jakožto Elektronická zařízení s dvoustupňovým displejem. Tato publikace nám odhaluje, jak by samotný displej mohl být rozložen do vrstev, díky čemuž by se v něm ukrýval fotoaparát spolu s bleskem a vidět by byl pouze v případě, kdy bychom jej potřebovali. Takováto technologie by se teoreticky dala přenést i na jablečné telefony a zbavit je tak vcelku ostře kritizovaného výřezu.

Vše by fungovalo na určitém vrstvení pixelového pole pro zobrazování obrázků, přičemž určité vrstvy by se mohly stát v jednom okamžiku průhlednými, nebo naopak úplně blokovat světlo. Některé body by pak mohly být umístěny způsobem, kdy by umožnily fungování zmiňovaného fotoaparátu. Dalším benefitem je, že by se každá vrstva mohla chovat trošičku odlišně. Díky tomu bychom mohli mít například pokročilejší vrstvu pro zobrazování videí a různých animací, zatímco ta druhá by sloužily pro zobrazení statických objektů (obrázky a text), což by vyústilo v podstatně lepší výdrž baterie.

Nedávno jsme vás navíc informovali o velice zajímavém podcastu se samotným ředitelem Applu Timem Cookem, který se rozpovídal o budoucnosti jablečných hodinek. Apple ve svých laboratořích momentálně testuje neuvěřitelné funkce a údajně se máme na co těšit.

Apple na příští rok chystá novou Apple TV

Prakticky od začátku letošního roku se hovoří o příchodu nové generace Apple TV. S těmito informacemi přišlo hned několik zdrojů a dokonce se o nástupci našly zmínky i v kódu operačního systému iOS 13.4. Dnes se s aktuálními zprávami nechal slyšet web Nikkei Asia Review, který se rozpovídal o chystaných produktech. V příštím roce bychom se tedy mimo nové Apple TV, přičemž zároveň probíhají práce na pokročilejších jablečných počítačích jako 16″ MacBook Pro a iMac Pro.

.