Zavřít reklamu

Tmavý režim je snad jednou z nejžádanějších funkcí ve Facebook aplikaci. Nyní se konečně začalo něco dít a opět to odhalila studentka Jane Wong.

Jane Manchun Wong je studentka informatiky, která ve volném čase ráda zkoumá kód nejen mobilních aplikací. V minulosti odhalila například funkci na schování tweetu v aplikaci Twitter nebo že Instagram přestane zobrazovat počty lajků a přidá funkci sledování stráveného času v aplikaci. Mezi nedávné úspěšné nálezy patří také dočasné vypnutí notifikací v Twitteru.

Wong nyní odhalila další chystanou funkci. Tak jako vždy zkoumala kód aplikace Facebook, když narazila na bloky kódu, které odkazovaly na Dark Mode, tedy tmavý režim. O svůj objev se opět podělila na svém blogu.

Jane sice při svém pátrání využívá kód aplikací pro Android, ale ty ve většině případů sdílí funkcionalitu se svými iOS protějšky. Není důvod, aby čerstvě odhalený tmavý režim nezamířil dříve nebo později také do iPhonů.

Tmavý režim, kam se podíváš

Tmavý režim v aplikaci Facebook je zatím stále v plenkách. Kusy kódu ještě nejsou kompletní a odkazují pouze na některá místa. Hotové je například správné vykreslování barvy písma na černém pozadí a jeho přepínání zpět na systémovou barvu.

Jako první se tak tmavého režimu dočkal Messenger. Ten jej obdržel spolu s dalšími aktualizacemi už v dubnu. Facebook rovněž přislíbil, že se dostane i samotnou aplikaci sociální sítě a její webovou variantu.

facebook jablíčkář
Tmavý režim je přitom jedním z taháků chystaného operačního systému iOS 13. Ten jej získává až po macOS, který jej nabízí už od své verze 10.14 Mojave. Bylo tedy jen otázkou času, kdy funkce zamíří do iOS. Od červnové vývojářské konference WWDC 2019 máme jasno a s prvními otevřenými betaverzemi si novou verzi s tmavým režimem mohl vyzkoušet každý nebojácný uživatel.

Zůstává tedy otázkou, zda si Facebook chystá funkci na září a uvede ji společně v tandemu s iOS 13. Anebo je vývoj zpožděn a dočkáme se jí až v průběhu podzimu.

Zdroj: 9to5Mac

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.