Zavřít reklamu

CEO Facebooku Mark Zuckerberg tento týden potvrdil své plány na sloučení služeb WhatsApp, Instagram a Messenger. Uvedl zároveň, že k tomuto kroku nedojde dříve než v příštím roce, a rovnou vysvětlil, jaké výhody může sloučení přinést uživatelům.

V rámci vyhlašování finančních výsledků za čtvrtý kvartál loňského roku Zuckerberg nejenom potvrdil výše uvedené sloučení služeb spadajících pod společnost Facebook, ale zároveň také uvedl na pravou míru, jak takové sloučení bude fungovat v praxi. Obavy spojené se sloučením služeb jsou vzhledem k bezpečnostním skandálům Facebooku zcela pochopitelné. Problémům s případným ohrožením soukromí hodlá Zuckerberg podle svých vlastních slov zabránit řadou opatření, mezi něž patří například end-to-end šifrování.

WhatsApp, Instagram a Messenger využívá na určité úrovni řada lidí, každému ale jednotlivé aplikace slouží k jinému účelu. Sloučení tak rozdílných platforem nedává tedy běžnému uživateli skoro žádný smysl. Zuckerberg je však přesvědčený, že lidé tento krok v konečném důsledku ocení. Jako jeden z důvodů svého vlastního nadšení pro myšlenku sloučení služeb uvedl i to, že ještě více uživatelů přejde na end-to-end šifrování, které označuje za jednu z největších výhod WhatsAppu. To je součástí aplikace od dubna roku 2016. Messenger ale zmíněnou formu zabezpečení ve svém výchozím nastavení neobsahuje a end-to-end šifrování není k dispozici ani na Instagramu.

Další výhodou sloučení všech tří platforem je podle Zuckerberga větší pohodlí a jednoduchost používání, protože uživatelé již nebudou muset přepínat mezi jednotlivými aplikacemi. Jako příklad uvádí Zuckerberg případ, kdy uživatel projeví zájem o zboží na Facebook Marketplace a plynule přejde na komunikaci s prodávajícím prostřednictvím WhatsAppu.

Připadá vám sloučení Messengeru, Instagramu a WhatsAppu smysluplné? Jak by podle vás vypadalo v praxi?

Zdroj: Mashable

.