Zavřít reklamu

Česká společnost FIXED má bohaté portfolio, kdy se mezi ním nachází i nabíjecí adaptéry. FIXED GaN Charger 100W boduje nejen výkonem a technologií, ale i malými rozměry, do kterých se vešly hned čtyři porty. 

Nabíječka využívá moderní technologii nabíjení, která spoléhá na nitrid galia, kterým nahrazuje křemíkové obvody. Nitrid galia je energeticky účinnější, což jednoduše znamená nižší energetické ztráty pro nabíjení, minimální zahřívání, delší životnost, a i menší rozměry. Ty jsou ostatně pouhých 62 x 33 x 113 mm. Samozřejmostí jsou všechny nutné ochrany, takže i ty přepěťové a podpěťové.

Podle názvu je zřejmé, jakým výkonem adaptér disponuje. Nabízí tedy celkových 100 W, kdy tento výkon rozděluje do čtyř portů. Dva jsou typu USB-C a umí poskytnout plných 100 W, třetí USB-C nabídne maximálně 30 W, což platí i pro čtvrtý USB-A port, který oceníte, pokud ještě používáte starší kabely. Takový výkon samozřejmě nabízí podporu pro Power Delivery 3.0, respektive Qualcomm Quick Charge 3.0. První najdete u USB-C portů, Qualcomm Quick Charge je pak přítomno u USB-A portu a využijete jej i u Android telefonů osazených čipy Qualcommu. Jedná se tedy o skutečně univerzální nabíječku, která nemusí být výhradně určena uživatelům Apple produktů.

Když si vezmete velikost klasických křemíkových nabíječek, tak vás tato GaN skutečně udiví svým designem, celkovými rozměry i výkonem. Nejsou na ní žádné složitosti, ty ale ani nejsou třeba. Jedná se o příjemný bílý kvádřík, který má na zadní straně čtyři porty. Nic víc, nic míň. Bílá je navíc elegantní a ideálně zapadá do světa Applu.

Jedna nabíječka vládne všem

Jistě také znáte to, že si plánujete kancelář, ložnici, kuchyni a je vám úplně jasné, kde budete mít kolik zásuvek. Jenže ve finále je pak všechno jinak, protože něco změníte, a to něco vám celý koncept rozbije. Jenže tím, že má nabíječka čtyři porty a nabijete s ní tak čtyři zařízení zároveň, je úplně jedno, jestli máte jednu zásuvku nebo hned čtyři vedle sebe. V kanceláři je navíc skvělé, že pokud je někde u země, vytáhnete si z ní jen kabely pro iPhone, Apple Watch i třeba MacBook. Hodí se ale i majitelům hodinek Garmin, který na USB-C přešel teprve nedávno, a i jeho vrcholné modely pořád nabízejí USB-A kabel.

Když už jsme nakousli to zahřívání, tak protože ani společnost Fixed nedokáže ignorovat fyzikální zákony, je logické, že se nabíječka zahřívá. Je to ale diametrálně odlišné od toho, na co jste běžně zvyklí z klasických nabíječek. Rozhodně tedy netopí, ale je jen mírně teplá. Ať už jste pak příznivci metalové hudby a nevíte tak, co se kolem vás děje, nebo dáváte přednost při svém soustředění naprostému tichu, ani v druhém případě vás nebude nabíječka rušit nějakým vysokofrekvenčním pískáním, což je běžný neduh elektroniky. Díky tomu se nabíječka hodí i třeba do ložnice.

_DSC2280

Vlastně není co kritizovat

Je zde vůbec nějaké negativum? Dosud jsme jen chválili, takže je na řadě také něco trochu pohanit, že? Pokud na to ale čekáte, tak vás musím zklamat, protože není co kritizovat. FIXED GaN Charger 100W nabízí obří výkon zabalený do malého elegantního těla se čtyřmi porty, které ušetří místo ve vašich zásuvkách. Jediné, co by vás mohlo zarazit, je cena. Ta je totiž 1 899 Kč. Je to ale opravdu hodně?

Když si vezmete, jaký výkon s nabíječkou dostanete, když si rozpočtete, že byste místo ní museli mít 4 jiné nabíječky, které by samozřejmě byly kráceny na svém výkonu, je to cena optimální. Ať už trpíte nedostatkem místa, nebo chcete to nejlepší, co vám trh nyní dokáže v oblasti nabíjení poskytnout, je to prostě jasná volba.

Nabíječku můžete zakoupit zde

.