Zavřít reklamu

Před deseti měsíci se stalo Brno prvním českým městem, které získalo v Apple Mapách tzv. FlyOver, tedy interaktivní 3D pohled na město, který byste mohli získat například při nízkém přeletu letadlem. Nyní se k Brnu v tichosti připojila také Praha.

Apple své Mapy průběžně aktualizuje a prozatím ještě nestihl Prahu a ani další nová místa, která zpracoval, přidat do svého oficiálního seznamu.

FlyOver v Mapách najdete snadno – stačí najít Prahu nebo Brno a nechat si zobrazit satelitní 3D mapu. Pak už si můžete prohlédnout realistické modely Pražského hradu nebo se „prolétnout“ třeba nad Stromovkou. FlyOver funguje na iPhonech, iPadech a také na Macu, kde najdete aplikaci Mapy taktéž.

Nadále však ale v žádném českém městě nenajdete například informace o hromadné dopravě, které Apple přidává postupně a začíná zejména ve Spojených státech a Číně. V tomto ohledu jsou tak nadále mnohem užitečnější Google Maps.

Aktualizováno 23. 10. 2015 13.50. Zdá se, že Apple ještě přidání FlyOveru v Praze oficiálně neoznámil záměrně. Podle všeho totiž na funkci ještě stále pracuje. Praha totiž například ještě nemá přidanou značku 3D u svého puntíku, která FlyOver signalizuje, a prozatím nefunguje ani virtuální letecká prohlídka městem.

Aktualizováno 27. 10. 11.45. Apple již přidání FlyOveru v Praze oficiálně potvrdil a naše hlavní město například spolu s Basilejí, Bielefeldem, Hirošimou nebo Portem najdeme v oficiálním seznamu podporovaných měst. Pokud virtuální prohlídku městem spolu se značkou 3D u Prahy nevidíte, měla by se zanedlouho v Mapách objevit.

Vedle Spojených států a Číny Apple také rozšířil funkci Nearby, která v Mapách zobrazí restaurace, podniky a obchody poblíž. Nyní funguje i v Austrálii, Kanadě, Francii a Německu.

.