Zavřít reklamu

V rozhovoru v rámci pořadu 60 Minutes na americké stanici CBS se diváci mohli dozvědět poměrně zajímavé informace o fotoaparátu iPhonu. Na této drobné součástce iPhonu pracuje tým 800 lidí. Součástka se navíc skládá z dvou set částí. Moderátorovi Charliemu Roseovi zajímavosti o fotoaparátu iPhonu prozradil přímo Graham Townsend, šéf onoho 800hlavého týmu inženýrů a specialistů

Townsend Roseovi předvedl laboratoř, ve které inženýři mohou testovat kvalitu kamery v závislosti na mnoha různých světelných podmínkách. Nasimulovat lze prý v laboratoři vše od východu slunce až po spoře osvětlený interiér.

Konkurenti Applu jistě mají podobné laboratoře, ale to, kolik v Applu na fotoaparátu pracuje lidí, jasně ukazuje, jak důležitá pro společnost tato část iPhonu je. Apple také fotoaparátu iPhonu věnoval celou reklamní kampaň a fotografické schopnosti jsou vždy jednou z věcí, kterou Apple u nového modelu iPhonu vyzdvihuje.

Velký důraz na kvalitu fotoaparátu se každopádně Applu vyplácí. Jak jsme vás již informovali, Apple se letos poprvé stal nejoblíbenější značkou fotoaparátu na fotografické síti Flickr, když předčil tradiční výrobce zrcadlovek Canon i Nikon. Není navíc sporu o tom, že mezi mobilními telefony je fotoaparát iPhonu jedním z nejlepších. Kromě vysoké kvality pořízeného snímku totiž fotoaparát iPhonu nabízí nesmírně jednoduchou obsluhu a nevídanou rychlost pořízení jednotlivých snímků. Konkurenti již ale dnes dokáží přijít minimálně se stejně kvalitními fotoaparáty.

Zdroj: the verge
.