Zavřít reklamu

Společnost Apple včera představila svůj nový iPhone SE 2. generace. Jedná se o první iPhone od Applu od dob vydání iPhonu XR, který je vybaven jednoduchým zadním fotoaparátem. Hardware zadního fotoaparátu iPhonu SE 2 je relativně jednoduchý, v kombinaci s výkonem loňského procesoru A13 by ale tato novinka od Applu mohla nabídnout ještě lepší možnosti zpracování fotografií.

iPhone SE 2 je vybaven zadním 12MP fotoaparátem se širokoúhlým šestičlenným objektivem a clonou ƒ/1,8. Z hlediska základních parametrů se dá srovnávat se zadním fotoaparátem iPhonu XR nebo iPhonu 8, kterému se novinka podobá i svým designem. Na přední části iPhonu SE 2 pak najdeme 7MP selfie kameru, která má stejné rozlišení jako přední fotoaparát iPhonu 8 a iPhonu XR. O pokročilé možnosti zpracování fotografií se postará procesor A13 Bionic a Neural Engine, iPhone SE 2 je také vybaven pokročilejší verzí algoritmu Smart HDR.

Na rozdíl od iPhonu 8 disponuje SE 2 – i navzdory jednoduchému zadnímu fotoaparátu – schopností pořizování fotografií v portrétním režimu, a to i v případě selfies. Na iPhonu SE 2 můžete také v případě portrétního režimu ovládat hloubku ostrosti, vybrat si celkem ze šesti efektů portrétního nasvícení a nastavit jejich intenzitu. Fotoaparát iPhonu SE 2 nabízí až pětinásobný zoom, optickou stabilizaci obrazu, je vybaven LED True Tone bleskem s pomalou synchronizací a nabízí automatické zaostřování za pomoci technologie Focus Pixels. Po stránce parametrů a hardwaru se tedy fotoaparát iPhonu SE nejvíce podobá zadní kameře iPhonu XR i iPhonu 8.

Srovnání

Pokud se blíže podíváme na parametry fotoaparátů iPhonu SE 2, iPhonu XR a iPhonu 8, nalézáme v parametrech zadního fotoaparátu jasnou shodu.

iPhone SE 2 iPhone XR iPhone 8
Rozlišení 12MP, širokoúhlý objektiv 12MP, širokoúhlý objektiv 12MP, širokoúhlý objektiv
Clona f/1.8 f/1.8 f/1.8
Optická stabilizace Ano Ano Ano
Počet objektivů 1 1 1
Blesk LED True Tone LED True Tone LED True Tone
Rozlišení videa 4K při max. 60 FPS 4K při max. 60 FPS 4K při max. 60 FPS
Zpomalené video 1080p při max. 240 FPS 1080p při max. 240 FPS 1080p při max. 240 FPS
Zpomalený záběr 1080p HD 1080p HD 1080p HD
Digitální zoom 5x 5x 5x
.