iWant

Samsung Galaxy Note 8 má podle oblíbeného testu stejně kvalitní fotoaparát, jako iPhone 8 Plus

iWant

Když Apple představil nový iPhone 8 hovořilo se o tom, že varianta Plus bude nejlepším fotomobilem na trhu. Následné recenze a důkladné fototesty tyto hypotézy v podstatě potvrdily s tím, že jediný, kdo může novému iPhonu 8 Plus konkurovat, je vlajková loď Samsungu, v podobě modelu Galaxy Note 8.  Slova chvály na kvalitu fotoaparátu u iPhonu 8 Plus potvrzoval i populární benchmark, který se na kvalitu fotek a videa zaměřuje – DxOMark. Na této testovací platformě se však nyní provedl aktualizovaný test modelu Note 8 (který byl předtím proveden dle starší metodologie) a jak se ukázalo, výsledné skóre obou telefonů je totožné.

iPhone 8 Plus má v tomto benchmarku skóre 94 bodů a na stejnou hodnotu se nově dostal i Galaxy Note 8. Oba telefony však tuto metu pokořili trochu jinou cestou. V dílčích testech každý dopadl trochu jinak. Note 8 dopadl o něco hůře v případě videa, kde dosáhl „jen“ na 84 bodů (iPhone 8 Plus dosáhl na 89 bodů – kompletní test najdete zde). Naopak v případě fotografického testu dosáhl Note 8 na plných 100 bodů, zatímco iPhone 8 Plus „jen“ na 96.

Podle autorů tohoto testu je Note 8 lepší v oblasti zoomování, dále jim přišel objektivně lepší bokeh efekt. Ve finále jde o velmi dobrý fototelefon, který je na úplné špičce toho, co je momentálně v nabídce (kompletní test najdete zde). Dle slov autorů však tato „sláva“ nemusí být věčná, ba naopak, může z ní velmi rychle sejít. Nové vlajkové lodě, které mají potenciál být ještě lepšími fotomobily, tu budou velmi brzy. Například nový Google Pixel 2 XL byl představen včera. iPhone X pak dorazí za měsíc. Bude velmi zajímavé sledovat, jak se poperou tyto dvě vlajkové lodě, protože to budou právě ony, které přijdou s tím nejlepším hardwarem, co je momentálně dostupný.

Zdroj: 9to5mac