Zavřít reklamu

Nový iPhone 8 je již několik dní mezi lidmi (alespoň v zemích první vlny) a to znamená, že se můžete těšit na spoustu zajímavého obsahu a testů, které se tak trochu vymykají z toho, co nám nabízí klasické recenze. Jedním zářným příkladem je YouTube kanál JerryRigEverything. Ten mimo jiné vydává videa, na kterých jsou nově představené telefony testovány z hlediska jejich odolnost. Tomuto „torture“ testu se nevyhnul ani nový iPhone 8. Níže se můžete podívat, jak si novinka z Cupertina vede.

Co se mechanické odolnosti týče, mnoho otazníků visí nad novými skleněnými zády, které si můžeme naposledy pamatovat z iPhonu 4S. Pokud jste nějaký čtyřkový iPhone měli, pravděpodobně více, jak křehká záda měl. Stačil jeden pád na zem a na zadní straně se objevil nevzhledný pavouček. iPhone 8 má skleněná záda také, avšak tvrdost a odolnost skla by měla být nejlepší na trhu. Alespoň se nám to snažil Apple tvrdit na keynote.

Než se ovšem podíváme na zadní část, podstatně důležitější je displej. Na videu níže si můžete prohlédnout, jak si displej nového iPhonu vedl v souboji s nástroji, které autor používá. Jedná se o klasický test odolnosti, kdy jsou používány nástroje odpovídající tvrdost. Ta se zvyšuje tím, jak se ve škále postupuje směrem vzhůru. První viditelné poškození se objevilo u nástroje číslo 6, větší pak u čísla 7. Jedná se tak o stejné výsledky, jako u loňského iPhonu 7 (a ostatních vlajkových lodí od dalších výrobců). Co se týče úrovně ochrany obrazovky, zde se od loňska nic nezměnilo.

Apple se chlubí, že u krycího sklíčka fotoaparátu využívá safír. Ten je velmi odolný a za použití nástrojů zmíněných výše, by mu neměly dělat problémy ty do úrovně 8. Jak se ovšem ukázalo, již nástroj tvrdosti 6 na sklíčku zanechává stopy. Stejně jako loni, tak i letos Apple používá svůj vlastní safír, který má odlišné složení než ten klasický, a také je o něco méně odolný.

Dále si na videu můžete prohlédnout test odolnosti kovového rámu a také to, jak displej telefonu reaguje na otevřený oheň. Samozřejmostí je také test odolnosti proti ohnutí, který se objevuje od iPhonu 6, který tímto poměrně trpěl. Během víkendu se na kanále objevil ještě Drop test, který si také můžete prohlédnout níže. Tato dvě videa by měla stačit k tomu, abyste si udělali poměrně jasnou představu o tom, co všechno nový iPhone 8 vydrží.

Zdroj: YouTube

.