Zavřít reklamu

Fanoušci a uživatelé Applu mají každoroční zářijovou keynote, na které Apple představí nové produkty, v čele s novými iPhony. Společnost Google má posledních pár let také podobnou událost, která se koná jen pár týdnů po té Applovské. Letošní Google I/O konference se konala dnes večer a společnost představila hned několik zajímavých produktů, se kterými se na podzim chystá na trh.

Hlavním tahákem večera bylo představení nového telefonu Pixel 2 a Pixel 2 XL. Design se od posledně příliš nezměnil, zadní strana je opět vyvedena v dvoutónovém provedení. Model XL má výrazně menší rámečky než ten standardní a je tak na první pohled rozpoznatelný. Co se týče velikosti telefonů, jsou na tom paradoxně velmi podobně. Označení XL tak letos značí spíše větší displej, než celkovou velikost.

Displej menšího modelu má úhlopříčku 5″ a Full HD rozlišení s jemností 441ppi. Model XL disponuje 6″ displejem s QHD rozlišením s jemností 538ppi. Oba panely jsou chráněny Gorilla Glass 5 a podporují funkci Always On pro zobrazování informací na vypnutém displeji.

Co se týče ostatního hardwaru, ten je u obou modelů stejný. V srdci telefonu bije osmijádrový Snapdragon 835 s grafikou Adreno 540, které doplňuje 4GB RAM a 64 nebo 128GB prostoru pro data uživatelů. Baterie má kapacitu 2700, resp. 3520mAh. Co ovšem zmizelo je 3,5mm konektor. Nově je k dispozici pouze USB-C. Telefon nabízí další klasické prvky výbavy, jako je například rychlé nabíjení, podpora Bluetooth 5 či certifikaci IP67. Bezdrátové nabíjení u novinky dostupné není.

Co se týče fotoaparátu, ten je u obou modelů také totožný. Jedná se o 12,2MPx senzor se světelností f/1,8, který je doplněn mnoha novými softwarovými vychytávkami, které dokáží zprostředkovat skvělé fotografie. Samozřejmostí je Portrait mode, který známe z iPhonů nebo přítomnost optické stabilizace, HDR+ či Googlovská alternativa Live Photos. Přední kamera disponuje 8MPx senzorem se světelností f/2,4.

Google spustil předobjednávky ihned po skončení konference, klasický model je k dispozici za 650, resp. 750 dolarů a model XL za 850, resp. 950 dolarů. Kromě telefonů společnost představila také dvojici domácích inteligentních reproduktorů Mini a Max, které by se měly utkat s HomePodem, který chystá Apple. Model Mini bude velmi dostupný (50 dolarů), zatímco model Max bude o poznání sofistikovanější a také dražší (400 dolarů).

Dále Google představil svá vlastní bezdrátová sluchátka Pixel Buds (160 dolarů), minikameru Clips za 250 dolarů a nový Pixelbook. Jedná se v podstatě o prémiový Chromebook v konvertibilním provedení a s podporou stylusu, za cenu 999 dolarů+ dle konfigurace.

.