Zavřít reklamu

S velmi zajímavými informacemi přišel server The Wall Street Journal, který oslovil analytickou společnost The Counterpoint Technology Market Research s tím, jestli by nedokázali spočítat, kolik peněz utrží Samsung z každého prodaného iPhonu X. Vzhledem k tomu, že je to právě jihokorejský gigant, který dodává některé veledůležité komponenty, se rozhodně nejedná o nízkou částku.

Podle zprávy The Counterpoint Technology Market Research Samsung pro Apple a jeho iPhone X dodává hned několik věcí. Vedle na míru dělaného OLED panelu, jsou to ještě baterie a některé kondenzátory. Zdaleka nejdražší je ovšem OLED panel, jehož výroba (dle specifikací Applu) je extrémně náročná a dosahuje špatné výtěžnosti (v září se hovořilo o zhruba 60%).

Co se týče komponent samotných, Samsung by měl ze zakázky pro Apple získat zhruba 4 miliardy dolarů navíc oproti ceně za součástky, které vyrábí pro svou vlastní vlajkovou loď, model Galaxy S8. Toho by se dle analytiků měla prodat zhruba polovina, oproti vlajkové lodi Applu.

Podle výpočtů autorů této studie, zaplatí Apple Samsungu za každý prodaný iPhone X zhruba 110 dolarů. Analytici očekávají, že Apple do konce léta 2019 prodá zhruba 130 milionů těchto zařízení. Z toho je jasně vidět, jak jsou na sobě obě společnosti závislé, byť to tak na veřejnosti, přes veškeré soudní tahanice, vypadat nemusí. Investiční banka CLSA odhaduje, že zakázky Applu tvoří více než třetinu obratu společnosti Samsung.

Zdroj: 9to5mac

.