Zavřít reklamu
iWant

Jedna z nejzajímavějších funkcí Androidu je nyní dostupná také pro iOS

iWant

Google Lens coby součást mobilní verze aplikace Google je skvělá funkce, kterou možná důvěrně znají někteří uživatelé Androidu – obzvlášť majitelé smartphonů Google Pixel. Aplikace dává uživatelům možnost rychle získat potřebné informace o vybraných objektech kolem nich, aniž by museli složitě zadávat nejrůznější výrazy do webového vyhledávače.

Jak název napovídá, využívá funkce Google Lens k identifikaci zvířat, rostlin, kódů a dalších objektů fotoaparát telefonu. S jeho pomocí dovede i rozpoznat kontaktní informace včetně telefonních čísel a adres. Pokud jste majitelem iPhonu a dosud jste ostatním Google Lens ostatním záviděli, můžete začít jásat – funkce je nyní dostupná i pro iOS.

Funkce Google Lens byla k dispozici pro iPhone i dříve, uživatelé ale museli objekt, o němž chtěli získat potřebné informace, přímo vyfotit. Ode dneška ale aplikace Google za pomoci funkce Lens načítá informace i při pouhém namíření fotoaparátu na daný objekt, takže je celý proces o poznání pohodlnější.

Google novou funkci rozšiřuje mezi uživatele postupně. Pokud tedy ikonu Google Lens ve vyhledávacím poli nemáte, pak si musíte na její zpřístupnění nějakou dobu počkat. Aplikaci Google si můžete stáhnout z App Store přímo zde.