Zavřít reklamu

Operační systém iOS sám o sobě nabízí poměrně bohaté možnosti, co se týče skenování dokumentů. Fotoaparát svého iPhonu můžete k tomuto účelu využít kromě jiného také ve všech příslušných nativních aplikacích od Applu. Pokud vám tento způsob skenování dokumentů ale z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje, můžete vyzkoušet některou z aplikací třetích stran, které vám představíme v dnešním článku.

Adobe Scan

Společnost Adobe nabízí řadu užitečných a spolehlivých aplikací pro tvůrčí i kancelářskou práci – jednou z nich je také Adobe Scan. Nabízí možnost snadného a rychlého skenování dokumentů do formátu PDF s funkcí automatického rozpoznání textu (OCR). Adobe Scan si dokáže poradit s klasickým textem, ale také s poznámkami, tabulkami, fotografiemi, vizitkami a dalším typem obsahu. Adobe Scan nabízí funkci automatického rozpoznání okrajů, zaostření, vyčištění a spoustu dalších užitečných nástrojů, které váš iPhone promění v mobilní skener. Aplikace je ke stažení zdarma, v rámci předplatného ve výši 269 korun měsíčně získáte bonusové funkce a nástroje.

Scanner Pro

Scanner Pro je další z oblíbených a užitečných aplikací pro převod nafocených dokumentů do digitální podoby. Umožní vám nafotit jakýkoliv typ obsahu od účtenek až po tabulky a převést ho na klasický dokument, nabízí funkci automatického rozpoznání okrajů, vylepšení nebo automatického rozpoznání a převodu textu. Scanner Pro nabízí bohaté možnosti sdílení, možnost podepsání dokumentu přímo v aplikaci nebo třeba možnost uložení zajímavých článků nebo stránek z knih pro pozdější přečtení.

MS Office Lens

Aplikace MS Office Lens nabízí schopnost skenování nejen “papírových” dokumentů, ale také zápisů na tabulích. Naskenované dokumenty pak aplikace umí převést do upravitelných formátů souborů typu Word nebo PowerPoint. S pomocí MS Office Lens můžete skenovat také vizitky, účtenky a další obsah. Naskenované dokumenty můžete v aplikaci ořezávat, upravovat a dále s nimi pracovat například v aplikacích OneNote, OneDrive, nebo na různých cloudových úložištích.

Evernote Scannable

Aplikace Evernote Scannable nabízí možnost skenování široké škály dokumentů, počínaje smlouvami, přes účtenky nebo papírové vizitky až po klasické dokumenty nebo tabulky. Nabízí možnost automatického a rychlého ukládání a sdílení dokumentů, funkci ořezu, přetáčení a dalších úprav a vylepšení, nebo třeba převodu do formátů PDF nebo JPG.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.