Zavřít reklamu

Téměr 9,5 miliardy dolarů, tedy přibližně 216 miliard korun, zaplatil v roce 2018 Google společnosti Apple za to, aby mohl zůstat výchozím vyhledávačem v prohlížeči Safari. S touto zprávou přišli analytici ze společnosti Goldman Sachs.

Znamená to, že Google zaplatil Applu více než 20 % výnosů ze služeb, protože právě tyto platby v kombinaci ze ziskem z App Storu představují 51 % veškerých příjmů a 70 % hrubého zisku Applu za rok 2018. Několik výzkumných firem předpokládá, že se Apple bude dále soustřeďovat na rozvoj služeb, jelikož v posledním čtvrtletí se prodeje iPhonů propadly o 15 %. Navíc se žádný náhlý vzestup těchto čísel nečeká. Tedy až do září, kdy vyjdou nové jablečné telefony.

safari-apple-block-CONTENT-2017-840x460

Mezi nové služby budou patřit například Apple News Magazines a zatím nepojmenovaná aplikace pro streamování videa. U prvního zmíněného se ale vyskytl problém. Vydavatelé údajně odmítají s Applem spolupracovat, jelikož si Apple žádá až polovinu výnosů z předplatného, přičemž odmítá sdílet osobní údaje o zákaznících. Je možné, že k představení těchto služeb dojde již v březnu, kdy Apple zřejmě odhalí také nové iPady, iPod touch nebo AirPods druhé generace.

Zdroj: AppleInsider

.