Zavřít reklamu

Když Apple v roce 2007 uvedl na trh první iPhone, hovořil o revoluci. Běžný uživatel ale dost možná na první pohled žádnou výraznou revoluci zaznamenat nemusel. První smartphone od Applu byl ve srovnání s některými kousky od konkurence svým způsobem značně jednoduchý a osekaný a chyběla u něj řada funkcí, které ostatní výrobci běžně nabízeli.

Od té doby se ale mnohé změnilo. Jedni z tehdejších největších konkurentů Applu – Nokia a Blackberry – prakticky zmizeli ze scény, za své postupně vzaly i smartphony od společnosti Microsoft, která v minulosti Nokii odkoupila. Trhu se smartphony v současnosti tedy kralují dva giganti: Apple se svým iOS a Google s Androidem.

Bylo by zcestné o těchto operačních systémech uvažovat v rovině „lepší vs. horší“. Každá z těchto dvou platforem nabízí specifické výhody své cílové skupině, a jmenovitě u Androidu si řada uživatelů chválí jeho otevřenost a flexibilitu. Google je totiž oproti Applu mnohem vstřícnější, co se týče umožnění přístupu vývojářů k některým základním funkcím telefonů. Na druhou stranu ale existuje řada funkcí, které uživatelé Androidu jablíčkářům „závidí“. Toto téma si nedávno vysloužilo vlastní zajímavé vlákno na síti Reddit, kde uživatelé odpovídali na otázku, zda existuje něco, co iPhone umí, a jejich Android zařízení ne.

 

Uživatel guyaneseboi23, který diskusi otevřel, uvedl, že by si přál, aby Android nabízel podobně kvalitní kompatibilitu, jako iPhone. „iPhone, spárovaný s jiným Apple zařízením, zkrátka okamžitě funguje bez nutnosti jakéhokoliv dalšího nastavení,“ popisuje, a dodává, že existuje spousta aplikací, které nejdříve vyjdou ve verzi pro iOS a také na iOS lépe fungují.

Mezi ryze jablečné funkce, které si majitelé androidích zařízení pochvalovali, patřila dále třeba Kontinuita, iMessage, možnost souběžného nahrávání obsahu obrazovky a audio stopy z telefonu nebo fyzické tlačítko pro ztlumení zvuku. Velký ohlas sklidila funkce, která je součástí iOS od samého počátku, a spočívá v možnosti přesunout se na začátek stránky pouhým klepnutím na horní část obrazovky. Uživatelé v diskusi dále vyzdvihovali například častější systémové aktualizace.

Co si myslíte, že mohou uživatelé Androidu závidět jablíčkářům, a naopak?

android vs ios
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Takova z nouze ctnost ze? Polovina neni pravda a druha polovina je minimalne diskutabilni, pripadne ji neni co zavidet.

    A to rikam jako byvaly dlouholety uzivatel iP, od iP 3. Bohuzel kvuli totalni zaostalosti systemu a telefonu jsem byl donucen prejit. Telefony maj hw uroven tak Xiaomi a system je nejen od iOS 7 hnusnej, ale plnej chyb. To jsou ty vychvalovane aktualizace, ktere jen neustale opravuji chyby, viz popis k nim. Samotnej system je urcenej pro totalne nenarocnyho uzivatele, blondynu. Nainstalovat aplikaci, klik, spustit. Tot vse. Kalkulacka pro zakladni skolu. To je realita.

celý text

Čtěte více.