iWant

Apple koupil službu Shazam a má s ní velké plány – nyní už oficiálně

iWant

Včera jsme psali o neoficiální informaci, která se na webu začala objevovat v pátek večer. Dle ní měl Apple za 400 milionů dolarů zakoupit společnost Shazam, která provozuje populární službu na rozpoznání zvukových stop. Včera večer se na webu konečně objevilo oficiální prohlášení, které tuto akvizici potvrzuje a dodává ještě několik informací navíc. Zatím se nikde neobjevila informace o tom, proč vlastně Apple službu koupil a co společnost touto akvizicí sleduje. Výsledky tohoto snažení pravděpodobně poznáme časem…

S radostí můžeme oznámit připojení Shazamu a všech jeho talentovaných vývojářů ke společnosti Apple. Aplikace Shazam byla jednou z nejpopulárnějších a nejstahovanějších aplikací již od prvního spuštění App Store. Dnes její služby využívají stovky milionů uživatelů, napříč celým světem a několika odlišnými platformami. 

Apple Music a Shazam k sobě dokonale patří. Obě služby sdílí vášeň pro prozkoumávání všemožných hudebních zákoutí a poznání nepoznaného, stejně jako nabízí nevšední zážitky svým uživatelům. S Shazamem máme opravdu velké plány a velice se těšíme na to, až budeme moci obě služby propojit do jedné.

V současné době Shazam funguje jako jakýsi plug-in pro Siri. Kdykoliv uslyšíte nějakou skladbu, můžete se na svém iPhonu/iPadu/Macu Siri zeptat, co to právě hraje. A bude to právě Shazam, díky kterému vám bude moci Siri odpovědět.

Zatím není jasné, k čemu konkrétnímu bude Apple nově nabytou technologii využívat. Dá se ovšem očekávat, že se aplikace do praxe dočkáme relativně brzy vzhledem k tomu, že nějaká ta spolupráce již probíhá. Kompletní integrace by tak neměla být příliš náročná. Částka, za kterou Apple společnost koupil zveřejněna nebyla, „oficiální odhad“ se však pohybuje kolem 400 milionů dolarů. Stejně tak zatím není jasné, co se s aplikací stane na ostatních platformách.

Zdroj: 9to5mac