Zavřít reklamu

Google dnes oznámil, že zavádí novou funkci v podobě možnosti automatického mazání historie polohy a aktivity na webu a v aplikacích. Funkce má hrát ve prospěch soukromí uživatelů a do celého světa by se měla postupně rozšířit v průběhu následujících několika týdnů.

Uživatelé se tak budou moci rozhodnout, zda budou zmíněná data mazat ručně dle vlastního uvážení, každé tři měsíce, nebo každých osmnáct měsíců. Před zavedením funkce automatického mazání historie polohy a aktivity na webu a v aplikacích nezbývalo uživatelům nic jiného, než příslušná data ručně mazat, nebo obě funkce zcela deaktivovat.

Funkce historie polohy slouží k zaznamenávání historie míst, která uživatel navštívil. Aktivita na webu a v aplikacích zase slouží ke sledování webových stránek, které daný uživatel prohlížel, stejně jako aplikací, které používal. Společnost Google tyto údaje využívá především pro doporučení a synchronizaci přes zařízení.

David Monsees, produktový manažer Google Search, ve svém prohlášení uvedl, že zavedením zmíněné funkce chce firma uživatelům usnadnit správu jejich dat. Postupem času by Google mohl možnost automatického mazání zavést u všech dat, která o uživatelích uchovává, jako je třeba historie vyhledávání YouTube.

Google Logo

Zdroj: Google

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.