Zavřít reklamu

Možnosti upravovat hloubku ostrosti po pořízení fotografie jsme se dočkali společně s představením nových iPhonů XS, XS Max i XR. Ty svým majitelům umožňují s tzv. bokeh efektem pracovat a fotografii pořízenou v režimu Portrét následně upravovat přímo v aplikaci Fotky. Avšak předchozí generace jablečných telefonů s duálním fotoaparátem toto neumožňují. S novou verzí Google Photos se však situace mění.

Google Photos už v říjnu umožnily uživatelům operačního systému Android upravovat fotografie pořízené v portrétním režimu a měnit jejich míru rozostření. Téže novinky se teď dočkali i majitelé iPhonů, konkrétně modelů s duálním fo. Pro změnu hloubky ostrosti u fotografií vyfocených režimem Portrét stačí zvolit oblast, která má být zaostřena a zbylé nedostatky je možné doladit pomocí nástrojů ve spodní části obrazovky. Novinkou se Google pochlubil na Twitteru.

Kromě možnosti práce s bokeh efektem přináší update i další vylepšení. Druhou novinkou je Color Pop, funkce, která nechá hlavní zvolený objekt barevný a pozadí upraví do černobílé barvy. Někdy může trvat, než člověk dosáhne kýženého výsledku, pokud touží mít celý hlavní objekt v barvě, ale výsledek stojí za to.

Obě vylepšení – změna hloubky ostrosti i Color Pop – jsou k dispozici v nejnovější verzi Google Photos. Už před dvěma lety jste se mohli v našem článku dočíst, že Google nabízí neomezené úložiště pro fotografie zdarma. Vzhledem k propracovaným možnostem vyhledávání mezi fotografiemi nebo jejich úpravy se zdá být až neuvěřitelné, že tato situace nadále trvá. Google Photos jsou v základní verzi stále bezplatné, nicméně jak jsme uvedli ve zmíněném článku, uživatelé v případě Googlu neplatí penězi, nýbrž svým soukromím. Nic to však nemění na nově představených funkcích, které již tak poměrně bohaté portfolio ještě rozšířily.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.