Zavřít reklamu

Den, kdy mají vstoupit v platnost nové podmínky používání komunikační platformy WhatsApp, se pomalu ale jistě blíží. Původně se uživatelé obávali, že pokud hned 15. května tyto podmínky neodsouhlasí, dojde ke smazání jejich účtu. WhatsApp ale koncem minulého týdne specifikoval, že k omezení funkčnosti aplikace bude docházet postupně – podrobnosti se dočtete v našem dnešním souhrnu dne.

Nové partnerství Amazonu

Nedlouho poté, co Apple vydal své lokalizátory AirTag, oznámila společnost Amazon nové plány. Dává se dohromady se společností Tile, přičemž cílem tohoto partnerství je integrace Amazon Sidewalk do Bluetooth lokalizátorů značky Tile. Amazon Sidewalk je síť Bluetooth zařízení, která slouží k vylepšení konektivity produktů jako je třeba Ring nebo Amazon Echo a součástí právě této sítě se nově stanou také lokalizátory Tile. Majitelé těchto zařízení získají díky novému partnerství řadu výhod, jako je možnost vyhledání Tile prostřednictvím asistentky Alexy, spolupráce se zařízeními produktové linie Echo a řada dalších. Výkonný ředitel společnosti Tile, CJ Prober, uvedl, že díky integraci Amazon Sidewalk dojde k posílení vyhledávacích schopností lokalizátorů Tile, a dojde zároveň také ke zjednodušení a zrychlení celého procesu nalezení ztracených předmětů. K zahájení integrace Amazon Sidewalk do produktů Tile dojde 14. června tohoto roku.

Co vám hrozí, pokud neodsouhlasíte nové podmínky využívání WhatsAppu?

Když se v médiích poprvé objevila zpráva o tom, že komunikační platforma WhatsApp plánuje zavést nová pravidla a podmínky používání, řada uživatelů se zajímala o to, co jim hrozí v případě, že tyto podmínky neodslouhlasí. Původně se hovořilo o zrušení účtu, nyní se ale objevily zprávy, podle kterých nakonec budou “sankce” za neodsouhlasení nových podmínek užívání WhatsAppu jiné – respektive odstupňované. Nové podmínky mají vstoupit v platnost již 15. května. WhatsApp koncem minulého týdne vydal oficiální prohlášení, ve kterém doslova uvádí, že nikdo kvůli aktualizaci nepřijde k tomuto dni o svůj whatsappový účet, dojde ale k omezení funkce aplikace – právě smazání účtu plno uživatelů původně obávalo. Situace se nakonec vyvinula tak, že pokud 15. května neodsouhlasíte podmínky používání WhatsAppu, čeká vás nejprve opakované zobrazení notifikací s výzvou k odsouhlasení těchto podmínek.

Uživatelé, kteří neodsouhlasí nové podmínky využívání WhatsAppu, přijdou o možnost čtení a odesílání zpráv z prostředí aplikace, budou ale nicméně moci i nadále přijímat hovory a notifikace. Jediný způsob, jak bude možné odpovídat na zprávy, bude tedy představovat možnost odpovědi přímo na notifikaci. Pokud (respektive dokud) neodsouhlasíte nové podmínky, ztratíte také přistup k seznamu chatů, i nadále bude ale možné odpovídat na příchozí hlasové a videohovory. Nebude se ale jednat o trvalé částečné omezení. Pokud nové podmínky neodsouhlasíte ani po několika dalších týdnech, přijdete o možnost přijímání příchozích hovorů, stejně jako o notifikace a přijímání příchozích zpráv. V případě, že se k WhatsAppu nepřihlásíte po dobu delší než 120 dnů (tedy váš účet nebude vykazovat žádnou aktivitu), můžete očekávat, že dojde k jeho úplnému smazání, a to z důvodu bezpečnosti a ochrany soukromí. Co si tedy budeme nalhávat – nic jiného než podmínky přijmout nám nebude, tedy pokud nechcete o svůj účet přijít. Nové podmínky používání WhatsAppu měly původně vstoupit v platnost již 8. března, kvůli obrovské vlně nevole ze strany uživatelů ale došlo k odložení na 15. květen.

whatsapp
Zdroj: WhatsApp

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více