Zavřít reklamu

Apple pro své české zákazníky, kteří nakupují v rámci jeho oficiálního Apple Online Store, nabízí možnost nechat si na dané produkty vygravírovat různé informace. Mohou to být nejen iniciály nového majitele, aby byl nový produkt jen jeho, lze si nechat gravírovat i kombinaci emotikonů a čísel. Podívejte se na seznam, jaké produkty si můžete nechat gravírovat, a kolik za to vlastně zaplatíte. 

Nic, tolik tedy alespoň odpověď na otázku, kolik si Apple za gravírování účtuje. Ať už se jedná o iPad nebo AirTag, gravírování je kompletně zdarma, chcete-li jen jeden emotikon nebo celý citát. Má to jen jeden háček. Pokud budete chtít nějaký produkt gravírovat, obvykle si na něho budete muset počkat delší dobu, než je standardní doručení. A je to logické. Apple totiž nemůže vzít jakýkoli model a poslat vám jej, ale musí jej nejdříve patřičně personalizovat, čímž se dodací lhůta natáhne.

Produkty, které si lze nechat Applem gravírovat: 

  • AirPody 
  • AirTag 
  • Apple Pencil (2. generace) 
  • iPad 
  • iPod touch 

Jak je vidět ze seznamu, Apple nenabízí gravírování žádného počítače Mac, stejně tak žádné generace telefonu iPhone ani Apple Watch nebo Apple TV. 

Poloha gravírování 

Chcete-li si nechat gravírovat AirPody 2. nebo 3. generace či AirPody Pro, činí tak Apple na jejich nabíjecí pouzdro. V případě AirPodů Max se ty gravírují na levou horní stranu mušle tam, kde začíná most. Co se AirTagu týče, tak se samozřejmě přidává gravírování na jeho lesklou bílou plochu, která je dostatečně velká na to, aby se na ni vešly až čtyři písmena a číslice nebo až tři emotikony. V případě Apple Pencil 2. generace se vámi zadaný text a jeho kombinace přidává před označení produktu. Oproti AirTagu, kde je poměrně omezený prostor, zde naopak můžete zadat až 19 znaků.

iPad, iPad mini, iPad Air a iPad Pro se vždy gravírují na své zadní straně, a to od jejich prostředka v horní třetině zařízení. Protože i zde je skutečně hodně prostoru, můžete se tu také patřičně vyjádřit, a to rovnou na dva řádky. Snadno tak napíšete třeba blahopřání tomu, komu chcete iPad věnovat, nebo si zde nechat zvěčnit motivující citát atd. Stejně tak lze nechat gravírovat i iPod touch, protože i ten má hliníková záda. 

Jaké znaky a texty jsou nepřípustné 

Apple klade omezení na to, co si vygravírovat nechat můžete a co naopak ne. Jedná se zejména o kombinaci urážlivých emoji (pes a hovínko), ale samozřejmě i textu. Nutno podotknout, že v češtině má generátor trošku mezery, protože vám sice anglické FU*K zakáže, podobné slovo v naší mateřštině, mu ale nevadí. V generátoru, který je pro všechny produkty stejný, také nenajdete celou paletu emotikon, které nabízí např. systém iOS, ale jen ty vybrané.

.