Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho seriálu o historii Apple produktů se ohlédneme do minulosti, od které nás příliš mnoho času nedělí. Zavzpomínáme totiž na iPhone 6 a iPhone 6 Plus, který Apple představil v roce 2014.

U iPhonů od Applu docházelo s každou novou generací k jistým změnám, ať už po stránce funkcí, nebo po stránce designu. S příchodem iPhonu 4 získaly smartphony od Applu charakteristický vzhled s ostrými hranami, oproti řadě konkurenčních smartphonů se ale vyznačovaly také o něco menšími rozměry. Změna v tomto směru nastala v roce 2015, kdy Apple představil svůj iPhone 6 a iPhone 6 Plus.

Oba tyto modely byly představeny na podzimní Apple Keynote 9. září roku 2014, a jednalo se o nástupce populárního iPhonu 5S. Prodej nových modelů byl zahájen 19. září 2014. iPhone 6 byl vybaven 4,7” displejem, úhlopříčka displeje rozměrnějšího iPhonu 6 Plus činila 5,5 palce. Tyto modely byly osazené SoC procesorem Apple A8 a pohybovým koprocesorem M8. Pro fanoušky Applu byl nový vzhled spolu s většími rozměry těchto modelů velkým překvapením, novinky se ale dočkaly vcelku pozitivního hodnocení. Odborníci u „šestek“ chválili zejména větší výdrž baterie, výkonnější procesor, ale také vylepšený fotoaparát nebo celkový design.

Ani těmto modelům se ale nevyhnuly jisté problémy. iPhone 6 a 6 Plus čelil kritice například kvůli plastovým pruhům antény, u iPhonu 6 bylo kritizováno rozlišení displeje, které bylo podle odborníků oproti ostatním smartphonům této třídy zbytečně nízké. S těmito modely je spojená také takzvaná aféra Bendgate, kdy pod vlivem určitého fyzického tlaku docházelo k ohýbání telefonu. Dalším problémem, spojeným s „šestkami“, byla takvzaná Touch Disease, tedy chyba, při které docházelo ke ztrátě spojení interního hardwaru dotykového displeje se základní deskou telefonu.

Společnost Apple přestala ve většině zemí prodávat iPhone 6 a iPhone 6 Plus počátkem září roku 2016, kdy byl představen iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

.