Zavřít reklamu

Na stránkách Jablíčkáře čas od času vzpomínáme na některé z produktů, které Apple v minulosti uvedl. Nedávno jsme si připomněli legendární „lampičku“ neboli iMac G4, dnes bude řeč o jednom z relativně novějších kousků – iMacu Pro, jehož prodej Apple v letošním roce definitivně ukončil.

Společnost Apple představila svůj iMac Pro na vývojářské konferenci WWDC 5. června roku 2017. Do prodeje byl tento počítač uveden v prosinci roku 2017. Firma se od samého počátku nijak netajila tím, že tento stroj považuje za nejvýkonnější Mac, který byl kdy vyroben. Nový iMac Pro zaujal hned několika věcmi, přičemž jednou z nich byla cena – ta začínala na necelých pěti tisících dolarů. iMac Pro byl k dostání ve variantách s osmi, deseti, čtrnácti a osmnáctijádrovým procesorem Intel Xeon, byl vybaven displejem s 5K rozlišením, grafikou AMD Vega, pamětí typu ECC a 10GB Ethernetem.

Kromě jiného byl iMac Pro také osazen čipem Apple T2 pro ještě lepší zabezpečení a šifrování. V březnu roku 2019 přišla společnost Apple s verzí s 256GB paměti a grafikou Vega 64X, v létě následujícího roku se pak firma rozloučila s variantou s osmijádrovým procesorem, a základním modelem se tak stala varianta s desetijádrovým procesorem.

iMac Pro svým designem připomínal 27” iMac z roku 2012 a k dostání byl – stejně jako příslušenství v podobě klávesnice Magic Keyboard, Magic Mouse a Magic Trackpad – ve vesmírně šedém provedení. Na rozdíl od zmíněného iMacu ale nebyl iMac Pro vybaven portem s přístupem k paměti, tu bylo možné upravovat pouze v Apple Storech a v autorizovaných servisech. iMac Pro byl prvním Macem, který disponoval bezpečnostním čipem T2. Počátkem března letošního roku společnost Apple oznámila, že ukončuje prodej svého iMacu Pro. Z oficiálního e-shopu Applu tento počítač zmizel 19. března letošního roku.

.