Zavřít reklamu

Není žádným tajemstvím, že iPhone 6s a 6s Plus (popřípadě 6 a 6 Plus) umí jedinečně a opravdu kvalitně fotografovat. Apple si s výbavou pohrál a kamera působí vskutku až profesionálně. To rozhodně cení i hlavní fotograf Bílého domu v americkém Washingtonu, D.C., Pete Souza, který za letošní rok nasbíral pozoruhodnou kolekci nádherných snímků focených právě iPhonem.

Ve svém příspěvku na Medium se Souza vyjádřil, že svým iPhonem během roku vyfotil více fotografií z oblasti okolo Bílého domu než z jeho digitální zrcadlovky. Na jeho Instagramovém účtu se začalo objevovat velké množství nejrůznějších fotografií a nešlo prakticky rozeznat, zdali byly fotky foceny iPhonem, nebo zrcadlovkou.

„Vertikální a full-frame fotografie jsou foceny digitální zrcadlovkou (většinou se jednalo o Canon 5DMark3, ale někdy jsem použil i Sony, Nikon či Leica), avšak fotky strukturované do čtverců jsou foceny právě mým iPhonem,“ vyjádřil se Souza ke skutečnosti, že se kvalita fotek z iPhonu prakticky vůbec neliší od fotek z profesionálních digitálních zrcadlovek.

Nutno dodat, že Apple s novou vylepšenou kamerou udělal obrovský krok kupředu. Už i iPhone 6 a 6 Plus dokázal konkurovat profesionálním fotoaparátům a technologie v iPhonech 6S a 6S Plus je ještě o něco dále.

Zdroj: 9to5Mac, Medium
.