Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a veškeré spekulace či různé úniky necháváme stranou. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple se spojil s Lamborghini a tady je výsledek

Dnešním dnem se společnost Lamborghini světu pochlubila s parádní novinkou, která potěší všechny jablíčkáře po celém světě. Tento italský výrobce prémiových vozů se totiž spojil s Applem a jejich spolupráce přinesla vytoužené ovoce. Uživatelé iPhonu a iPadu totiž už od zítřka si budou moci prohlédnout Lamborghini Hurakán EVO RWD Spyder s pomocí rozšířené reality v domácím prostředí. Jednoduše vám postačí navštívit stránku automobilky a klepnout na možnost See in AR. S vozidlem budete moci následně různě otáčet a případně měnit jeho velikost, abyste mohli nahlédnout i do interiéru, prohlédnout si i ty nejmenší detaily a vyfotit si nějaké snímky. Tuto novinku okomentoval i Senior Vicepresident marketingu Applu Phil Schiller, podle kterého obě společnosti sdílí stejnou vášeň pro design a inovaci a rádi v období současné krize přinesou uživatelům jablečných mobilních zařízení tuto exkluzivní možnost, díky které si jablíčkáři budou moci prohlédnout vůz z bezpečí a pohodlí jejich domovů. Abyste tuto novou funkci mohli využít, bude vaše zařízení mít alespoň operační systém iOS 11 a čip Apple A9.

Lamborghini AR
Zdroj: Lamborghini

Apple zareagoval na problémy s praskáním v AirPods Pro

V posledních dnech se řada uživatelů sluchátek AirPods Pro potýká s otravnými problémy. Uživatelé si totiž na diskusních fórech stěžují na praskání a nefunkčnost funkce pro potlačení okolního hluku. Na tento problém konečně zareagoval i samotný Apple, který zveřejnil možné kroky pro odstranění těchto problémů. Tento problém se začal objevovat po jedné aktualizaci firmwaru sluchátek. Z tohoto důvodu Apple doporučuje, aby uživatelé, které tyto problémy sužují, zkontrolovali připojení mezi sluchátky a jejich jablečným zařízením. AirPods Pro se totiž po nějakém čase připojení automaticky aktualizují na nejnovější verzi, čímž by mohlo případně dojít k odstranění problému. V případě praskání následně kalifornský gigant doporučuje, aby uživatelé vyzkoušeli, zdali stejný problém přetrvává i v případě jiných audio aplikací. Jestliže ano v tomto momentě nedojde k odstranění problémů, Apple vám sluchátka zdarma vymění.

Co se týče problému s aktivním potlačením okolního hluku, i v tomto případě Apple vsází na aktualizaci firmwaru samotných sluchátek. Tohle ale není vše. Následně byste měli vyčistit výstup jednotlivých sluchátek pomocí suchého vatové tamponu. Sluchátka totiž mohou být zanesena ušním mazem nebo jinými částicemi, které mohou být přímo spojené s popsanými problémy. Tohle čištění by mělo pomoci převážně lidem, kteří zpozorovali horší basovou odezvu, nebo naopak pociťují silnější hluk jakoby v pozadí, který je typický například v letadlech. Jestliže se ale uživatelé potýkají s horšími problémy a žádná z těchto rad nepomohla s jejich odstraněním, měli by co nejdříve kontaktovat jablečnou podporu, která vám případně dokáže pomoci.

Twitter testuje novou funkci pro lidi s „horkou“ hlavou

Někdy se dokážeme ocitnout ve vyhrocené situaci, kdy nepřemýšlíme racionálně a zkrátka řekneme věci, které ani nemyslíme vážně. Přesně tohoto si je vědom i Twitter a přichází tak s novou funkcí. Tato funkce totiž dokáže automaticky analyzovat váš příspěvek a dá vám možnost jej před publikací ještě přepsat. Pokud totiž Twitter váš příspěvek identifikuje jako ofenzivní, vyskočí na vás okénko, které vás o tomto informuje a následně se budete moci rozhodnout, zdali chcete příspěvek upravit, nebo si jej přejete přesto publikovat. Funkce se teprve nyní dostává do úzkého kruhu testování a k dispozici ji bude mít pouze pár vyvolených uživatelů. Jedná se ale o skvělý krok vpřed. Dá se také očekávat, že tato novinka bude ještě dlouhou dobu k dispozici pouze v angličtině, než se rozšíří do dalších světových jazyků.

Twitter
Zdroj: Twitter
.