Zavřít reklamu

Steve Jobs byl emailem dotázán, co Apple hodlá dělat s problémy iPhone 4, o kterých mluví všechny Apple servery. Apple odpověděl jednoduše, poklesy signálu podle něj nejsou problém.

Podle Steve Jobse stačí držet iPhone 4 jinak. Později svoji odpověď více rozvedl:

„Chytnutí jakéhokoli mobilního telefonu do ruky vyústí v pokles výkonu antény. Pokles může být vyšší nebo nižší podle umístění antény v telefonu. Toto je životní fakt pro každé bezdrátové zařízení. Pokud máte podobný problém s iPhone 4, tak se snažte vyhnout držení telefonu v levém dolním rohu, které by pokrývalo obě strany černého proužku. Nebo prostě použijte nějaký z dostupných obalů na iPhone 4.“, napsal Steve Jobs.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Pro výrazné snížení výkonu antény je tak potřeba držet iPhone 4 v jednom konkrétním místě a zakrývat ho prstem kompletně. Toto ale bude platit jen v místech, kde je celkově signál slabší a tímto uchopením ho ještě více oslabíme (což je logické a týká se každého telefonu).

Kromě této odpovědi Steve Jobse máme již dříve zmíněnou odpověď pro Walta Mossberga, kde Steve Jobs zmínil, že o problémech se signálem vědí a pracuje se na softwarové opravě. Apple je tak schopný odladit výrazný pokles ukazatele signálu, ale samozřejmě výkon antény neovlivní, takže při horším signálu a „špatném“ držení prostě signál mít nebudete.

Serveru Jablíčkář.cz se ozvali již tři čeští majitelé nového iPhone 4 (v současnosti v UK), kteří se snažili stejný problém replikovat na svých iPhone 4, ale pokles signálu se jim nedařilo „zařídit“. Je tedy nutné připomenout horší mobilní síť AT&T v USA, kde mají lidé problémy se signálem s každým druhým telefonem. Ostatně to jsem si vyzkoušel i já a pamatuji si, jak jsem jednou musel telefonovat s Motorolou s handsfree, kdy jsem měl telefon opřený o okno. Některé služby operátorů tak sice máme drahé, ale služby o mnoho kvalitnější!

Aktualizováno 15:27 – Rozhodl jsem se ukázat vám ještě nějaká videa, ať si sami uděláte názor, jestli to vše kolem problému se signálem s iPhone 4 není zbytečné haló..

Srovnání iPhone 4 a iPhone 3GS s novým iOS 4
V tomto videu autor zakrývá spodní část obou telefonů, abyste si udělali názor, jestli je opravdu toto téma tak horké, jako ho některé servery prezentují. Nejedná se přecijen o softwarovou chybu v novém iOS 4?

Bezproblémové telefonování i se „slabým“ signálem
Autor zakryje telefon, aby byl signál na co nejnižší úrovni a poté bezproblémově telefonuje. Výpadky hovoru podlé mého mohou nastat, pokud software nahlásí výpadek signálu, ačkoli reálně signál mít může (spekulace).

iPhone 4 bez problémů se signálem
Uživatel v AT&T síti se zapnutým 3G se snaží seč mu síly stačí, aby snížil ukazatele signálu. Boj je to ale marný, čárky se ani nehnou.

Podobný test vyzkoušel i uživatel v USA se sítí AT&T (tolik kritizovaná). Ale problém se prostě neprojevil. Kdyby podobný pokus vyzkoušel v New Yorku na Manhattanu, vypadalo by to určitě jinak (zde je síť tragická). Nejedná se ale o plošný problém a v ČR dle mého nemusíme toto téma vůbec řešit.

Aktualizováno 22:12 – Přidáváme ještě video, které ukazuje dva telefony iPhone 3GS, ale každý s jiným OS. Zatímco bezproblémový iPhone 3GS používá iPhone OS 3.1.3, tak problémový telefon používá iOS 4. Opravdu to tedy není softwarový bug?

zdroj: Macrumors

Diskuze k článku

  Osobně si myslím, že v tom má prsty i OS4. Poslední dva dny s tím prožívám akorát pekla :-)
  Nechtějí se mi nahrát zpátky některé aplikace, vybití baterky přes noc, nefunkční GPS, poté se mi připojoval a odpojovala pořád dokola wifina. Prostě kompletní zásek. Restore napotřetí a bez zálohy, vypadá že to pomohlo. Mám pocit že to prostě není ani pro 3G ten OS :-)
  No včera když jsem četl problémy se signálem. Tak jsem to zkoušel i na svém telefonu a taky když to čapnu celou rukou to minimálně dvěš čárky ztratím. Nevím nikdy předtím sem to nesledoval…tak nevím čemu toi přisoudit…

  A vidíš, to je ten rozdíl: já tu odpověď chápu jako uznání problému, jehož okamžitým a totálním řešením je dát telefon do obalu…
  Takže já bych ji interpretoval ne jako „Poklesy signálu nejsou problém“, ale jako „Steve Jobs přiznává problémy a doporučuje nákup Bumper Case“. Nevím, jestli nekritičnost ke všemu Applímu a bagatelizování problémů nám v čechách již nepřerůstá přes hlavu. I když chápu, že je to čtenářsky zajímavé – ta masa natěšených lidí na iPhone 4 připravených utrácet zkrátka nechce slyšet o jakýchkoli problémech jejich vymodleného telefonu :)
  P.S. To není nic proti Tobě Honzo a tvým článkům (díky za ně), jen postesk nad obecnou nekritičnosti apple komunity jako celku….

  A ještě k odpovědi pro Wallta Mossberga: nebral bych ji až tak vážné, výrobci (za svou praxi jsem se s tím setkal mnohokrát i u těch největších) dokáží naslibovat recenzentům do budoucna snad cokoli se produktu týče, jen aby recenze vyšla pozitivně. Nastává to vždy v době, kdy text recenze odejde od recenzenta výrobci k odborné korektuře – všechny zmíněné problémy se poté výrobci snaží bagatelizovat, poukazovat na jejich nepodstatnost a velmi snadné vyřešení jen proto, aby recenze byla pozitivní a neovlivnila prodeje. A v nejednom případě se pak na řešení vybodne (což ale zřejmě případ Applu nebude).
  Takže závěrem bych dodal asi toto: budu strašně rád, jestli to bude jen softwarová chyba, prozatím jsem ale k těmto vyjádřením zdrženlivý. A mám strach, aby nebyla použito řešení alá potěmkin: tedy že ukazatel síly signálu nebude reagovat okamžitě na ztrátu ale s nějakým zpožděním, tudíž přestože bude síla krátkodobě po uchopení dole, ukazatel se ani nepohne a uživatel bude mít pocit, že je problém vyřešen :)

  Já si myslím, že přesně takhle to vyřeší :-) když to jinak nepůjde :-) Ale to půjde jednoduše ověřit. Pustíš speedtest.net a uvidíš. :-) To pak dostane Steve zase sadu…

  Nedostane – protože pak budou diskuse plné advokátů z lidu píšících o tom, že je to test na houby, který o ničem nevypovídá a že speedtest.net nikdo beztak nepoužívá a podobně. Zkrátka zdůvodnění investice nadevše :)

  Vláďa J.: Nejsem k Apple vždy nekritický, ale pravda, že v těchto článcích jsem více jako protiváha proti tvým článkům. Ideální by byla zlatá střední cesta, ale snažím se vyvažovat Apple vesmír v ČR :D
  Ta chyba se objevila na určitém procentu telefonů, některé renomované servery říkají, že se jim chyba nedaří replikovat (V USA u AT&T mají se signálem problémy neustále) a čeští majitelé iPhone 4 (z mých zdrojů) problémy nehlásí.
  Otázka je, jestli je problém s tím, že lidé anténu uzemní nebo jestli je problém jen v rušení – v tomto případě se jedná spíše o SW chybu. Ono to ve výsledku bude kombinace obou, ale žádné katastrofické scénáře jako ty bych určitě nepsal. U Apple prostě ze svých zkušeností vím, že když řeknou, že chybu opraví, tak ji opraví. Myslím, že ani ty si moc nevěřil, že žluté fleky na displeji iMaců opraví software..

  Já žluté fleky na iMacu nikdy neviděl (vždy jsem měl štěstí ne bezchybný kus), ale spíše než softwaru bych i věřil použití stejného nevyzrálého lepidla, jako je (prý) na flekatých iPhone 4 – tudíž vše vyřešil spíše čas…
  Ono to bude trochu větší problém – již i zahraniční komentátoři se začínají přiklánět k názoru, že Apple během týdne až dvou začne přidávat Bumper ke každému telefonu a zákazníkům, co koupili doteď, bude dávat voucher – a v duchu těchto informací bych tak jednoznačně na softare nesázel…
  A jen vyrovnávejme, jinak nám ten vesmír exploduje :)

  Existuje nějaké video, které by demonstrovalo, že se někomu tento problém (při propojení obou antén u iP4) neprojevuje?

  Tak můžu jen potvrdit to, že je to normální u každého telefonu. Já mám obyčejný Sony Ericsson a nikdy jsem neměl problém se signálem, stále všechny čárky – signál plný. Když jej „obejmu“ v ruce tak mám po chvíli signál na 2 čárkách. To ale člověk musí mobil držet opravdu divně, aby se mu signál vytrácel, při běžném použití to nenastává.

  Jenže tento problém je trošku něco jiného – zatímco normální telefon musíte plně obejmout zezadu (kde má anténu), zde stačí pouze jemně položit prst na příslušné místo a „propojit“ dvě části antény…

  Určitě je to problém a nevím do jaké míry se dá zlepšit softvérově. Z mého pohledu ani bumper není zrovna řešení, kdo stojí o to dát si na iPhone 4, který vypadá poměrně luxusně nějaký barevný rámeček, ALE když se podíváte na videa na youtube, tak je zřetelné, že ke ztrátě signálu docházi pouze při poměrně silném a nepřirozeném držení iPhonu. Uživatel (john4lakers) v jednom videu kdy držel iPhonu klasicky žádnou ztrátu signálu nepotvrdil. Poté video updatoval, a otevřeně říká že silně tiskne sval pod palcem k tomu inkriminovanému levému rohu. Takto křečovitě přece nikdo iPhone nedrží, přijde mi to stejné jakobych měl o hovoru držet můj obyčejný telefon dlaní zezadu.

  Já bych to až tak vážně nebral, pořád je tu prostor chybu napravit (krom toho uvedený problém mají JEN NĚKTEŘÍ uživatelé).
  Nad nekritičností si, Vláďo, postesknout klidně můžeš, každopádně PONÁKUPNÍ DISONANCE je známý a vcelku pochopitelný jev, takže nemůžeš chtít objektivitu od zákazníků. Co se týče recenzentů, tam už je situace poněkud jiná.
  Mě spíše vadí jak Apple občas některé problémy bagatelizuje a nevyjadřuje se k nim.

  no nech sa na mna nikto nehneva ale takuto populisticku a bagatelizujucu odpoved by nevycaroval hadam ani Fico :D a to uz je co povedat …mame v rodine niekolko telefonov a na ziadnom som nezaznamenal pokles signalu jak tu niekto proklamuje to uz ho musim poriadne schovat do dlani aby klesol signal o jednu ciarku …a nech uz maju AT&T problemy so signalom akekolvek tak na videu ktore je u clanku o problemoch iP4G je jasne vidiet ze prilozenim jedneho prstu na urcite miesto klesne signal z full az na nedostupny co si myslim ze problem celkom je a tazko by sme to hladali u ineho telefonu ako nam prezentuju …a rady typu treba drzat telefon inak alebo kupte si obal vobec nie su hodne takeho giganta akym je apple si myslim ja …

  Kdyz to je to ono, ty pouzivas slovenske site. Majitele v UK si take hromadne nestezuji. Majitele v CR si take stezovat nebudou.. ale AT&T je na tom dlouhodobe zle a novy iPhone na tento problem jen znovu upozornuje..

  a ostatné mobily v AT&T majú rovnako veľký problém? pochybujem, v lepšej sieti sa ten problem iPhonu tak veľký nebude ale stále tam bude

  Ostatni telefony maji samozrejme take problemy. Nektere vice, nektere mene. To uz je proste AT&T sit.. a iPhone proste nikdy nebyl telefon s nejlepsim prijmem signalu, to je proste fakt..

  …prosim vas, to auto co jste si u nas koupili, jezdi dobre pouze na letnich pneu – pokud date zimni (a to i v zime na snehu a ledu) bude jezdit takhle a takhle spatne, je to na vas, ale dejte na nasi radu. Jo a pokud byste chteli mit jistotu – tak auto dejte na hanger a budete mit 100% jistotu.

  Blik, chapete tu analogii? To co vypustil SJ z pusy je neskutecna kravina. Ano pokud vezmu telefon a pevne ho stisknu tak se zacnou ztracet carky signalu (jakykoliv telefon), ale podotykam OBOUMA RUKAMA A PEVNE! (jak psal makavelli)
  Si snad dela srandu ne ze mi bude rikat jak mam ten tel. drzet!
  Pochopte ze na tech ukazkach je STANDARDNI uchop telefonu – takto ho drzi 99% procent lidi. To jako ze bych ho pri volani drzel 2 prsty?

  Proste soudruzi nekde udelali chybu. A to ze se bude rikat ze se nic nedeje, to je jak za komancu :-)
  Apropos – takove „vyvazovani“ je uplne mimo misu!

  Precti si clanek doplneny o videa a treba vyvazovani pochopis lepe..

  Prvni video absolutne neprukazne navic na jednom je vypnute 3G (souvislost jak pise heptau), video z UK taktez – nebo ty dokazes takto telefonovat?
  posledni taktez bez 3G
  A posledni vec – proc SJ radil jak se ma drzet telefon pri telefonovani?
  Stale nic?

  A jeste jedna vec – to s tema operatorama a cenama byl joke ne? A spis by tam melo byt napsano „uplne vsechny“misto „nektere“ – to by bylo spravne!

  Bouzel se ozivaji problemy i z Nemecka a UK. Zda se ze problem nastava pouze pokud jste na 3G, nekolik zdroju potvrdilo ze pokud jede telefon pres Edge tak to signal nijak neomezuje.To by mohlo i vysvetlit proc napriklad u posledniho videa nedochazi k ztraceni carek, iphone neni na 3G siti.

  Ono se nejedna jen o to telefonovani, ale kdyz napriklad surfujete na internetu tak prirozene drzim telefon v leve ruce a pravou telefon ovladam. A spousta uzivatelu na problem prisla takto, protoze rychlost se snizuje.
  Mam iphone 3G a na novy iphone 4 jsem se moc tesi a uz ho mam i predobjednany, ale pro me tento problem bude deal breaker. Celkem me to mrzi,ale kdyz uz si kupuji drahy telefon ktery budu mit minimalne rok tak rozhodne nechci premyslet nad tim jak ho drzet aby mi internet jel rychleji( neni to v radu % ale v radu stovek %) a aby mi nevypadl signal. Rada poridit si bumper snad ani nemuze byt myslena vazne.

  Osobne muzu rict ze by mi vubec nevadilo kdyby vzhled i velikost telefonu zustal stejny jako drive,pokud by se tim vyhnulo temto problemum.

  Ale uprimne neprijde vam oficialni rada prechytnout jinak nebo pouzivat bumper hodne neapplovska ?

  Já teda hlavně myslím, že je to zbytečný haló o ničem. Dneska jsem cvičně vyvolal vhodným zakrytím telefonu ztrátu signálu u iPhone 3GS s iOS4, u iPhone první generace s fw 3.1.2, s Nokií 6230 a s Nokií E90. Časový průběh celého jevu byl velice podobný, skoro bych se nebál říct, že vlastně naprosto stejný.

  Tohle totiž opravdu udělá každý telefon, kterému překryjete anténu. Mám dokonce dojem, že v návodu pro Nokii E72 je návod jak správně telefon držet, protože anténa je umístěná v dolní části telefonu.

  Ale jinak je určitě mnohem zábavnější rozvíjet různě zakuklené a věděcky se tvářící konspirativní teorie než si říct, že to tak prostě je…

  Osobne se domnivam ze krome toho jaka sit se pouziva (3G nebo 2G) a jak je tudiz citliva take bude zaviset na tom, jaka je vlhkost a tudiz jaky je prechodovy odpor.
  Osobne z toho take nejsem nadseny a jsem zvedav jak to Apple vyresi. Softwarove by mohlo jit druhou antenu vypinat, pokud prvni pracuje, ale to by take mohlo znamenat ze se vam nikdo nedovola pokud si budete napr. prehravat nejake video pres wifi (samozrejme extrem). Hardwarove to vidim na nejakou povrchovou upravu kovovych anten, aby povrch nebyl vodivy (prelakovani nebo neco podobneho), cimz se ale zase ztraci ta krasa – vzpomente ze Apple presel z lakovaneho titanu u PowerBooku na nelakovany hlinik a tohle by byla cesta presne obracene. Snad leda pokud by to byl nejaky bezbarvy lak a pripadne odreni by tedy nebylo videt, jen by se vratil problem se ztratou signalu.

  O co pri hrani?

  Tam sa iPhone musi casto krat drzat prave tak, ze clovek ma prsty na kovovom ramceku…

  To nie je problem, ak pocas hrania nemozem prijmat hovori?

  Ako na tom bude multiplayer cez 3G?

  Jsem fakt zvědavej co se s tím bude dít. Na pouhou softvérovou opravu to bohužel nevypadá. Teď jsem četl článek, že při podobném úchopu a tím překrytí antény to dělá i u Nexus One a taky jsou na youtube videa, kde ukazují že stejný problém má 3GS a u 3G vypadne signál téměř ihned. Na druhou stranu tolik uživatelů používá „staré“ typy iPhonů a nikdy si toho nikdo nevšiml. Zajímalo by mě jestli signál vypadává i když jej držím v dlani normálně, protože na všech videích telefon téměř mačkají. Je možné, že by problém byl vyřešen třeba použitím Invisible Shield, nebo by to mohl Apple vyřešit přímo ve výrobě což by bylo nejlepší.

  to -mb- …no asi si zrejme nepochopil podstatu celej veci nikto tu netvrdi ze je to obrovsky problem celosvetoveho rozsahu ale ak chces povedat ze tu ziadny problem nie je tak si zaslepeny a nekriticky uctievat SJ pretoze ak dokazes s hociktorym s tych telefonov toto … http://www.youtube.com/watch?v=4gb3aQ5XoQw&feature=player_embedded
  jednym prstom tak ti dam svoj IPHon …tiez som skusal zakryvat telefony mal som ich skryte v celej dlani a dalo mi to dost namahy aby stratili jednu ciarku co urcite nie je pripad tohto videa ..myslim ze ani nejde o to akeho rozsahu tento problem je a ci to niekto nafukuje alebo nie kazdopadne je vidiet ze niektori uzivatelia (podotykam niektori) problem maju a urcite nie je sposobeny nestabilnostou siete ked prilozenim jedneho prstu zmizne cely soignal ale co je najpodstatnejsie to je fakt ze „ikona applu“ problem tychto uzivatelov okomentuje „ak mate problem kupte si puzdro alebo drzte telefon inak“ ..no to je vazne ze az smiesne

  A co rikas na posledni video v clanku, kde na stejnem telefonu s iPhone OS 3.1.3 signal celkem drzi a na iOS 4 pada snadno? Ty rikas, ze si svuj iPhone zakryval a nic si neztratil, na Youtube je spousta videi, ktere zakryvaji iPhone 4 co to jde a take jim signal nemizi.. (video je i v clanku)?

  Nemíním polemizovat co je a co není směšné a kdo z nás dvou je zaslepený (malá pomůcka pro orientaci – mně je to naprosto fuk) – jen jsem konstatoval, že tu mám 4 telefony, přičemž všechny vykazují stejný „problém“ a přitom jen jeden z nich má iOS4 a žádný z nich není iPhone 4.

  Záleží jen na umístění antény a na síle signálu v místě, kde to člověk zkouší – a za určitých okolností imho bude mít problém každý telefon. Čili rada „když jste v místě s horším signálem, tak to telefonu ještě nezhoršujte“ mi přijde vcelku pragmatická. Když jedu v autě a nechám si telefon v kapse, tak má podstatně horší příjem (a v některých místech se dokonce odhlásí od sítě), než když leží volně na sedačce a taky nevyšiluju a nepíšu do Finska, aby s tím Nokia něco udělala.

  no ved ja netvrdim ze je to globalny problem ale niektori uzivatelia tento problem proste maju a naschval som zdoraznil „niektori“ a tiez netvrdim ze je to nejaka obrovska vyrobna vada ved ako naznacujes konieckoncov moze to byt aj chyba IOS4 …mne sa len proste nezda ak mi vrcholny predstavitel takej renomovanej znacky da odpoved ak mas problem kup si puzdro alebo sa nauc telefonovat tak aby si signal nestracal …heh to jedine mi na tom vadi ved aj priemerne inteligetny lokalny podnikatel z HORNEJ Malikovej by vedel dat inteligentnejsiu odpoved …co tak napr. „objavili sa nejake lokalne problemy, uvedenu problamatiku skumame a v pripade ak by bol problem na nasej strane(moze kludne dodat ze o tom pochybuje ) urobime v setko preto aby sme ho co v najkratsom case odstranili“ a nie trepat take debility ako by sa ti pacilo keby renomovany vyrobca aut vydal seriu aut co by zle brzdili dajme tomu ze 1000 aut z miliona ty si zrovna jedno kupis a vyrobca by vsetkym 1000c zakaznikom z vadnou seriou odkazal kupte si za uto padak alebo jazdite tak aby ste nemuseli brzdit :D …

  a to o com ty hovoris -mb- sa tyka tak poklesu signalu o jednu dve ciarky a je jasne ze ked cestujes su miesta kde signal stratis ale ak si vsimnes video tak ma signal plny a po prilozeni jedneho prstu mizne na nedostupny a ked ho odtiahne signal sa zasa obnovy do plna takze to je troska iny pripad nez ty opisujes a zrejme to asi nejaka chyba bude a kedze to nie je jediny uzivatel ktory tuto chybu ma tak by si to isto zasluzilo adekvatnejsiu reakciu applu a nikto tu predsa nehovori o strate signalu o jednu ciarku alebo stracani sa signalu v slabsie pokrytych miestach ked sa pohybujes

  Jenže ono nezáleží na tom, že je to jeden prst, ale záleží na tom, kam byl položený :-) Když pak vezmu ještě v úvahu, že „počet čárek“ je pojem zcela abstraktní a nedá se z něj vůbec nic usuzovat, tak vlastně celý jednoprstový experiment je naprosto o ničem – a to je právě ten důvod, proč se to někomu stane a někomu ne – elmag pole je opravdu trošku složitější záležitost, než aby šlo popsat čárkama na indikátoru stavu signálu, které jsou jen takovým legračním pokusem o vizualizaci, aby se lidi měli na co koukat.

  Teď tu mám dvb-t tuner, k němu připojená 10cm prutová anténa. Signál je ok, obraz běží, neseká se, pohoda. Chytnu tu anténku v libovolném místě dvěma prsty a obraz se zasekne, signál zmizí. Dá se z toho usoudit, že v dvb-t přijímači mám iOS4 (a je to tedy sw problém) a nebo je ten 10cm dlouhý drátek podobně konstruovaný jako anténa v iPhone 4 (a tedy je to hw problém)? Neměl bych ten jev taky zachytit a video nacpat na youtube?

  Proboha, on se ten svět fakt zbláznil?

  pouzil si typicky priklad typickej reakcie pristroja ked sa chytnes priamo anteny a uzemnis ju cim stracas signal alebo naopak ho mozes aj vylepsit :) …na videu je netypicky priklad netypickej reakcie mobilneho telefonu ktorym nikto nehybe a dokne sa obalu telefonu a nie priamo anteny a ten telefon strati signal z full na nedostupny a nech uz su ukazatele ci ciarky akokolvek nesmerodajny udaj kazdy mobilny telefon ak napise ze je nedostupny signal tak sa dovolas vies kam nech uz tu ciarkujeme alebo nie …ak mi chces povedat ze je to uplne bezny pripad u mobilnych telefonov tak si dovolim s tebou nesuhlasit …taktiez sa nejedna o jedneho kuzelnika ktory na videu caruje video je len ukazkou urciteho problemu ktory nema ani zdaleka jediny uzivatel takze asi niekde chyba bude

  a vobec som sa tu nechcel dohadovat o aku chybu ide cim je sposobena ci uz soft alebo hardwer je mi to jedno len ma troska zarazila dost neinteligentna reakcia ..kazdopadne sa vclanku docitas …že o problémech se signálem vědí a pracuje se na softwarové opravě…takze asi nejaky problem bude

  Ale on se na tom videu přece dotýká přimo antény, ne? Nic netypického mi na tom chování nepřijde .
  Viděl jsem taky videa, kdy museli obložit rukama celej iPhone 4, jen aby se kýženého pádu signálu dočkali.
  Prostě i když se snažím, žádnou senzaci nevidím :-) Nevím, jak silný signál je v místě, kde se to video točilo (na pět čárek fakt nevěřím) a už to, že ne každému se to daří zreplikovat, tak to asi není jen tak, že se přiloží prst a pokaždé to vyjde. Možná tomu nahrává něco z iOS4 a ten efekt to zvýrazňuje, protože po upgradu 3GS mám pocit, že ukazuje mnohem častěji méně, jak pět čárek :-) ale to spíš přísuzuju tomu, že všichni pořád koukají a počítají čárky a už v tom podvědomě taky jedu :-)

  no neviem ci hovorime obaja o tom istom videu ale ja hovorim o tom kde sa dotyka jednym prstom zvonku puzdra telefonu a zmizne mu komplet cely signal ale ako hovorim isto to nie je problem kazdeho iph4G a v podstate je mi to jedno ako som pisal len ma zarazila reakcia na problem o ktorom vedia a pracuju na softwarové opravě ze si maju kupit puzdro :D …no a momentalne skusam kazdy telefon co sa mi dostane do ruk zakryvat a poocitat stratu signalu na ciarky taakze asi nas je zmagorenych viac :D

  Ano, mluvíme o tom stejném videu – boky iPhone 4 jsou anténa, resp. antény – proto jsou přerušené a není to celistvý kus, protože jedna část je anténa na gsm a druhá část je anténa na wifi – a on dává prst přesně do místa, kde je předěl mezi těmito anténami – a ví bůh, co to může udělat v kombinaci s mizerným signálem gsm kolem.

  Jinak vhodným utopením v ruce jsem z plného signálu na odpojení od sítě dohnal všechny telefony, co jsem doma našel :-) Tak možná proto mi to nepřijde jako problém :-)

  Kdyby všichni četli to, co napsal někdo před nima, tak by internetová diskusní fóra zela prázdnotou :-)

  Teď jsem na to video kouknul ještě jednou – je tam vidět, jak během poklesu signálu GSM se na chvilku zvýší síla signálu wifi – ono je možné, že ten prst přes tu mezeru nejen zkomplikuje komunikaci přes gsm, ale i přes wifi, na to telefon zareaguje zvýšením vysílacího výkonu wifi signálu, aby to dohnal a tím ještě o něco víc zkomplikuje příjem gsm signálu a už to jede… Výkon ani jednoho vysílače v telefonu není konstantní a jestli se v tuhle chvíli začnou oba snažit navýšením vysílacího výkonu dohnat zhoršené podmínky, tak může být zaděláno na solidní průšvih.

  Jakmile obejmu svuj 3G s iOS4 ztracim signal… A muj operator je Tmobile… Drive jsem problem nemel…. Ted mi z 3G neustale skace na Edge…

celý text

Čtěte více