Zavřít reklamu

Steve Jobs byl emailem dotázán, co Apple hodlá dělat s problémy iPhone 4, o kterých mluví všechny Apple servery. Apple odpověděl jednoduše, poklesy signálu podle něj nejsou problém.

Podle Steve Jobse stačí držet iPhone 4 jinak. Později svoji odpověď více rozvedl:

„Chytnutí jakéhokoli mobilního telefonu do ruky vyústí v pokles výkonu antény. Pokles může být vyšší nebo nižší podle umístění antény v telefonu. Toto je životní fakt pro každé bezdrátové zařízení. Pokud máte podobný problém s iPhone 4, tak se snažte vyhnout držení telefonu v levém dolním rohu, které by pokrývalo obě strany černého proužku. Nebo prostě použijte nějaký z dostupných obalů na iPhone 4.“, napsal Steve Jobs.

Pro výrazné snížení výkonu antény je tak potřeba držet iPhone 4 v jednom konkrétním místě a zakrývat ho prstem kompletně. Toto ale bude platit jen v místech, kde je celkově signál slabší a tímto uchopením ho ještě více oslabíme (což je logické a týká se každého telefonu).

Kromě této odpovědi Steve Jobse máme již dříve zmíněnou odpověď pro Walta Mossberga, kde Steve Jobs zmínil, že o problémech se signálem vědí a pracuje se na softwarové opravě. Apple je tak schopný odladit výrazný pokles ukazatele signálu, ale samozřejmě výkon antény neovlivní, takže při horším signálu a „špatném“ držení prostě signál mít nebudete.

Serveru Jablíčkář.cz se ozvali již tři čeští majitelé nového iPhone 4 (v současnosti v UK), kteří se snažili stejný problém replikovat na svých iPhone 4, ale pokles signálu se jim nedařilo „zařídit“. Je tedy nutné připomenout horší mobilní síť AT&T v USA, kde mají lidé problémy se signálem s každým druhým telefonem. Ostatně to jsem si vyzkoušel i já a pamatuji si, jak jsem jednou musel telefonovat s Motorolou s handsfree, kdy jsem měl telefon opřený o okno. Některé služby operátorů tak sice máme drahé, ale služby o mnoho kvalitnější!

Aktualizováno 15:27 – Rozhodl jsem se ukázat vám ještě nějaká videa, ať si sami uděláte názor, jestli to vše kolem problému se signálem s iPhone 4 není zbytečné haló..

Srovnání iPhone 4 a iPhone 3GS s novým iOS 4
V tomto videu autor zakrývá spodní část obou telefonů, abyste si udělali názor, jestli je opravdu toto téma tak horké, jako ho některé servery prezentují. Nejedná se přecijen o softwarovou chybu v novém iOS 4?

Bezproblémové telefonování i se „slabým“ signálem
Autor zakryje telefon, aby byl signál na co nejnižší úrovni a poté bezproblémově telefonuje. Výpadky hovoru podlé mého mohou nastat, pokud software nahlásí výpadek signálu, ačkoli reálně signál mít může (spekulace).

iPhone 4 bez problémů se signálem
Uživatel v AT&T síti se zapnutým 3G se snaží seč mu síly stačí, aby snížil ukazatele signálu. Boj je to ale marný, čárky se ani nehnou.

Podobný test vyzkoušel i uživatel v USA se sítí AT&T (tolik kritizovaná). Ale problém se prostě neprojevil. Kdyby podobný pokus vyzkoušel v New Yorku na Manhattanu, vypadalo by to určitě jinak (zde je síť tragická). Nejedná se ale o plošný problém a v ČR dle mého nemusíme toto téma vůbec řešit.

Aktualizováno 22:12 – Přidáváme ještě video, které ukazuje dva telefony iPhone 3GS, ale každý s jiným OS. Zatímco bezproblémový iPhone 3GS používá iPhone OS 3.1.3, tak problémový telefon používá iOS 4. Opravdu to tedy není softwarový bug?

zdroj: Macrumors

.