Zavřít reklamu

Součástí nejnovějších Apple Watch Series 4 je mimo jiné také nový ciferník s názvem Infograph. U něj se ale bohužel vyskytla chyba, kvůli které se hodinky zacyklily v opakovaném rebootu. Chybu včera zaznamenala řada majitelů jablečných hodinek v Austrálii, kde zrovna docházelo ke změně času.

Vypadá to, že komplikace Aktivita v ciferníku Infograph Modular si nedokázala správně poradit se ztrátou jedné hodiny, což vedlo k pádu celého zařízení a následnému rebootu, a to opakovaně. Zmíněná komplikace vykresluje časový graf aktuálního dne, na němž se hodinu po hodině zobrazují kalorie, minut cvičení a hodiny stání, tvořící kroužky Aktivit. Typický den má samozřejmě 24 hodin, a vypadá to, že graf komplikace si s dočasnou absencí jedné hodiny nedokázal poradit.

K rebootu hodinek docházelo opakovaně, dokud byla zmíněná komplikace aktivní. Uživatelé tedy uvízli v nekonečné smyčce neustále padajících a znovu se zapínajících hodinek, dokud se zkrátka nevybily. Některým uživatelům se problém podařilo vyřešit odstraněním ciferníku Infograph Modular za pomoci aplikace Watch v iPhonu. Ostatním nezbylo, než čekat, zda se problém vyřeší druhý den. Některé servery zasaženým uživatelům radily, aby po tuto dobu nenechávali své hodinky na nabíječce.

Ve chvíli, kdy byl dopsán tento článek, již Apple Watch Series 4 australských uživatelů pracovaly normálně. V České republice se čas bude měnit 28. října ve 3.00 ráno. Očekává se, že Apple do té doby vydá softwarovou opravu zmíněné chyby.

Zdroj: 9to5Mac

.