Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a veškeré spekulace či různé úniky necháváme stranou. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple světu představil iPhone SE 2. generace

Převážně v našich končinách se obrovské oblibě těší levnější modely iPhonů a první generace modelu SE byla doslova trhákem. Po čtyřletém čekání se tužby fanoušků ale konečně naplnily. Dnešním dnem totiž Apple představil zbrusu nový iPhone SE, který v nenápadném těle skrývá extrémní výkon. Pojďme si tedy shrnout hlavní atributy, kterými se tento nový jablečný telefon pyšní.

Spousta fanoušků jablečných telefonů již několik let doslova volala po obnovení klasického Touch ID. Mezi tyto lidi se nepopiratelně řadí i americký prezident Donald Trump, který současným krokem Applu musí být velice potěšen. Nový iPhone SE se totiž skutečně vrátil s oblíbeným Home Buttonem, ve kterém je implementováno ono legendární Touch ID. Jak se také očekávalo, tento nový přírůstek do rodiny jablečných telefonů vychází z iPhonu 8, díky čemuž nabízí Retina HD displej s úhlopříčkou 4,7” s podporou True Tone, Dolby Vision a HDR10. Co vás ale asi nejvíce překvapí, je nekompromisní výkon, který se v tomto malém těle skrývá. iPhone SE se totiž pyšní stejným čipem, jenž se nachází v současné vlajkové lodi, tedy v iPhonu 11 Pro. Konkrétně se jedná o Apple A13 Bionic a přesně díky němu nedělá iPhonu problém žádná hra, náročná aplikace či práce s rozšířenou realitou. Samozřejmě se také nezapomnělo na podporu eSIM pro využití iPhonu hned s dvěma čísly.

Nový iPhone SE také po vzoru loňských modelů přesunul jablečné logo do středu svých zad, které jsou tvořeny ze skla. Díky tomu si tento „drobeček“ bez problému poradí s bezdrátovým nabíjením a navíc u něj můžete využít populární rychlonabíjení. U zad telefonu ještě chvíli zůstaneme. Tato novinka totiž dostala perfektní fotoaparát s rozlišením 12 Mpx a světelností f/1,8. Obrovské popularitě se v posledních letech těší portrétový režim, který na tomto telefonu najdete v plném rozsahu a můžete si tak užít všech možných efektů, které doposud nabízely pouze iPhony s dvěma fotoaparáty. Portrétový režim si budete moci užít i u přední kamery, což se vám může hodit při focení takzvaných selfies. Co se týče videa, zde vás určitě potěší, že iPhone SE je schopen zadní kamerou natáčet až v rozlišení 4K s 60 snímky za vteřinu a za zmínku určitě stojí i funkce QuickTake. Na iPhonu SE 2. generace navíc nechybí technologie Haptic Touch, jenž se parádně osvědčila u předchozích generací a značně vám usnadní práci se zařízením. Kalifornský gigant u tohoto modelu vsadil na certifikaci IP67, díky které si telefon poradí s ponořením do hloubky až jednoho metru na třicet minut. Samozřejmě se na vytopení záruka nevztahuje.

Na telefonu je pravděpodobně nejzajímavější jeho cenovka. iPhone SE 2 je k dispozici v bílé, černé a (PRODUCT) RED barvě a na výběr máte ze 64, 128 a 256GB úložiště. Telefon si můžete předobjednat od 17. dubna již od 12 990 Kč, přičemž za variantu s 128GB úložištěm dáte 14 490 Kč a za 256GB úložiště 17 590 Kč. V poměru cena/výkon se tak jedná o nejlepší zařízení, které se na trhu s telefony vůbec nachází.

Magic Keyboard jde do prodeje

V minulém měsíci jsme se dočkali představení zbrusu nového iPadu Pro, který přišel se staronovým čipem Apple A12Z Bionic, LiDAR senzorem a zbrusu nové klávesnice, jenž nese označení Magic Keyboard. Apple ale tuto klávesnici nezačal prodávat ihned a rozhodl se, že se začátkem prodeje ještě pár týdnů počká. Uteklo to jako voda a my jsme se konečně dočkali – Magic Keyboard si již nyní můžete objednat z oficiálního Online Storu. Podle slov Applu se má jednat o nejvšestrannější klávesnici vůbec a najít ji můžeme například v loňském 16” MacBooku Pro a nejnovějším MacBooku Air.

Hlavní výhodou této klávesnice je její plovoucí konstrukce, perfektně podsvícené klávesy a dokonce jsme se dočkali integrovaného trackpadu. Kalifornský gigant se totiž už nějaký pátek snaží nahradit počítače svými iPady Pro, což dokazuje například operační systém iPadOS a zmiňovaný trackpad. Magic Keyboard je kompatibilní i s předchozí generací jablečných tabletů s přívlastkem Pro a k dispozici máme dvě varianty. Verze pro 11” iPad Pro vyjde na 8 890 Kč a v případě 12,9” tabletu se jedná o 9 990 Kč.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.