Zavřít reklamu

Vývojářské studio Ustwo, tvůrce populární mobilní hry Monument Valley, dnes na svém webu zveřejnilo infografiku s řadou dat ohledně procesu vývoje a následných prodejů. Ukazují, že vývoj kvalitní aplikace, jež se dostane až na přední příčky žebříčků App Storu a je oceněna samotným Applem, nemusí být vůbec levnou záležitostí. Na druhou stranu ale Monument Valley přinesl londýnskému studiu milionové zisky.

Podle zveřejněné infografiky trvalo osmičlennému týmu studia Ustwo dokončení hry 55 týdnů, tedy více než jeden rok práce. Náklady se přitom vyšplhaly na 852 tisíc dolarů, což je bezmála 20,5 milionu korun. Pouze v prvním dni prodeje v obchodě App Store se tvůrcům vrátilo 145 tisíc dolarů. Tento den byl také zatím nejúspěšnějším v historii hry.

K dnešnímu dni pak prodeje čítají už více než 5,8 milionu dolarů, tedy 139 milionů korun. Nejvíce k této částce přispěla stažení z obchodu App Store, na druhém místě je Google Play, na třetím pak Amazon Appstore. Za 9 měsíců prodeje se studiu podařilo svou aplikaci dostat na celkem 10 milionů zařízení. Protože oficiálních prodejů je pouze zlomek – 2,4 milionu –, výraznou část zákazníků tvoří buď ti, kteří vlastní více zařízení pod stejným účtem, využívají možností sdílení aplikací v rámci rodiny nebo hru stahují nelegálně.

Další zajímavý údaj je částka vložená do vývoje rozšíření s názvem Forgotten Shores. Do nových úrovní totiž studio investovalo 549 tisíc dolarů, což jsou téměř dvě třetiny původních nákladů. Přesto si v recenzích obchodu App Store řada uživatelů stěžovala na nutnost za rozšíření platit.

Celou infografiku najdete na vývojářském blogu Monument Valley, hru samotnou pak za momentální částku 3,99 euro (plus 1,99 euro za rozšíření Forgotten Shores) v obchodě App Store.

[youtube id=“wC1jHHF_Wjo“ width=“620″ height=“360″]

Zdroj: Monument Valley Development Blog
Témata: , ,
.