Zavřít reklamu

Hudba léčí, nebo alespoň o tom se vás bude snažit přesvědčit hra Rhythm Doctor. Ta mění zavedené praktiky medicíny za přesné udržování rytmu. To ve hře pomůže pacientům daleko více než nějaká trapná seriózní operace. S takovým chirurgickým zákrokem má však hratelsnost Rhythm Doctora společnou jednu věc, je totiž pekelně těžká. Pokud se tedy cítíte samaritánsky a chcete pomoci virtuálním postavičkám ke zdraví, přitom ale chcete sami sebe poctivě potrápit, máme hru pro vás.

Hra na začátku kampaně nijak nezdržuje a rovnou vám předhodí prvního pacienta v tutoriálu. Vy jako nový doktor musíte prokázat svou schopnost takového pacienta efektivně vyléčit. Proces léčení pak probíhá přesným udržováním rytmu. Nejde však o nějaké ležérní klikání do rytmu. Hra je nesmlouvavá a úspěch vám přizná jen při strefování každého sedmého beatu. U prvních pár pacientů vám to při jednoduchých, pomalejších skladeb problémy asi dělat nebude. Obtížnost však poté příkře vzrůstá a už samotné odemykání nových úrovní, které představují noví pacienti, se stává samo o sobě výzvou. Použití rytmického mačkání mezerníku k léčení pacientů dokáže hra i sama vysvětlit. Každé z léčených postav se totiž zastavilo srdce a vy musíte provést defibrilaci přesně v jejich unikátním rytmu.

Hra obsahuje dvacet unikátních úrovní, z nichž každá představuje jeden z konceptů teorie rytmu v podobě přístupné pro běžné hráče. A kdyby ani vám to nestačilo, v Rhythm Doctor si můžete vytvářet vlastní úrovně díky přilženému editoru. Do těch, nebo i do příběhových misí, můžete skočit i ve společnosti kamaráda v kooperativním módu. Rhythm Doctor je zatím stále ve fázi předběžného přístupu, dle pozitivních ohlasů, které se na něj valí ze všech stran, jde ale už teď o skvělý herní zážitek.

Hru Rhythm Doctor můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více