Zavřít reklamu

Projekt kolonizace jiných planet je atraktivní záležitost, a dvojnásobně to platí o Marsu. Rudá planeta láká kolektivní představivost lidstva už od doby, kdy jsme zjistili, že nejde jen o hvězdu, ale o svět podobný tom našemu. Není se tak čemu divit, že se do zprostředkovávání různých simulací dobývání povrchu jiné planety hrnou i herní vývojáři. Jednou z nejkomplexnějších takových projektů je i Surviving Mars od protřelých stratégů z vydavatelství Paradox Interactive.

Pod stříškou Paradoxu vyšla před takřka čtyřmi lety strategie od vývojářů ze studií Haemimont Games a Abstraction. Surviving Mars přitom představuje zástupce žánru budovatelských strategií, jen s tím rozdílem, že své postupně se rozvíjející město (kolonii) budete stavět na povrchu jiné planety, což s sebou přináší řadu unikátních překážek. Po zvolení své domácí vesmírné agentury dostanete řadu zdrojů a financí, jež vám dovolí postupně rozrůst malou kolonii ve zcela soběstačné městečko, jež budou podporovat vámi postupně vynalézané technologie.

A jak je už zvykem u her vydaných pod Paradox Interactive, i Surviving Mars se dočkal celé řady různých doplňků. Kromě základního stavění kolonií tak můžete vyzkoušet i průzkum marťanského podzemí, vesmírný závod s konkurenční vesmírnou agenturou, nebo si rovnou vyhrnout rukávy a namísto zavírání kolonistů ve skleněných dómech rovnou celý Mars terraformovat.

  • Vývojář: Haemimont Games, Abstraction
  • Čeština: Ne
  • Cena: 29,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 4, Xbox One
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.11 nebo novější, procesor Intel Core i3 čtvrté generace, 4 GB operační paměti, grafická karta s technologií OpenGL 4.1, 6 GB volného místa na disku

 Hru Surviving Mars můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více