Zavřít reklamu

Pokud alespoň lehce sledujete média, tak vám zajisté neunikly masové protesty ve Spojených státech amerických. Tyto protesty vznikly proti policejní brutalitě a rasismu v USA, a to kvůli brutálnímu policejnímu zásahu, při kterém policista klečel několik minut na krku George Floyda. Protesty se bohužel postupně mění v rabování a vykrádání, i tak se ale největší společnosti světa rozhodly proti rasismu bojovat všemožnými praktikami. Různé světové společnosti vypínají své služby, aby došlo k uvědomění a celý svět momentálně nežije ničím jiným.

GTA Online vypíná své servery!

Už v jednom z minulých IT souhrnů jsme vás informovali o tom, že některá (nejen) herní studia kvůli situaci v USA podnikají různé kroky – například Sony se rozhodlo zrušit konferenci, která měla proběhnout během dneška, Activision se rozhodlo pozastavit spuštění nových sezón v jeho hrách Call of Duty, EA Games posunuli představení titulu NFL 21 a další. Většina těchto akcí proběhla ve znamení #BlackoutTuesday, tedy „černého úterý“. K podobnému činu se rozhodlo i herní studio Rockstar Games, které stojí za známými tituly v čele s Grand Theft Auto V či Red Dead Redemption 2. Oba tyto tituly mají k dispozici online herní svět, konkrétně v podobě GTA Online a RDR Online. Rockstar se rozhodl na současnou situaci reagovat tím, že na celé dvě hodiny vypne všechny herní servery těchto her. K vypnutí serverů už došlo, a to dnes ve 20:00. Odstávka bude trvat ještě celou jednu hodinu, tedy do 22:00. Mezitím se tedy můžete jít spokojeně navečeřet, umýt a na chvíli kouknout na televizi.

Unikly výkonnostní testy chystaného procesoru od Intelu

Na internetu se před krátkou dobou objevily výkonnostní testy chystaného procesoru od Intelu. Ten chystá na třetí čtvrtletí letošního roku představení nových procesorů z rodiny Tiger Lake. Tyto procesory budou určené pro přenosné počítače a budou označovány jakožto „11. generace“. Konkrétně se chystaný procesor s označením Intel Core i7-1165G7 objevil v notorickém výkonnostním testu 3DMark 11 Performance, ve kterém si odnesl celkové skóre 6 211 bodů. Zmíněný procesor bude stavěn na 10nm výrobním procesu, základní takt by měl dosahovat 2.8 GHz, Turbo Boost poté 4.7 GHz, což je oproti jeho předchůdci (1.3 GHz, TB 3.9 GHz) obrovské zlepšení. Na druhou stranu je však nutné podotknout, že se Intel už delší dobu topí v neúspěchu, a to kvůli vysokému TDP jeho procesorů, které jednoduše není možné uchladit. Oproti konkurenčnímu čipu (podobné kategorie) AMD Ryzen 7 4800U je chystaný procesor od Intelu lepší pouze po grafickém výkonu – nutno ale podotknout, že si AMD určitě nachystá odpověď.

Trump vs sociální sítě

V jednom z minulých IT souhrnů jste se mohli dočíst o tom, jakým způsobem Donald Trump, prezident USA, zápasí se sociální sítí Twitter. Tato sociální síť nedávno přidala novou funkci, která dokáže automaticky detekovat obsah příspěvků. Pokud se v příspěvku nachází například násilí či nepravdivé informace, tak je tweet patřičně označen. To se nelíbí zmíněnému Donaldu Trumpovi, jehož příspěvky byly již několikrát podobně označeny. Do této pomyslné války se nyní přidal i Snapchat, který se rozhodl, že nebude žádným způsobem propagovat příspěvky a příběhy, které se Trumpa týkají. S takovou si Trump bude moci své myšlenky za chvílí psát tak maximálně do svého deníčku.

Kopie planety Země

Pokud se alespoň trochu zajímáte o Vesmír, tak vám určitě čas od času neuniknou informace o tom, že byly nalezeny nějaké zajímavé (exo)planety – občas jsou dokonce nově objevené planety velmi podobné té naší. Očekává se tedy, že by se na těchto planetách mohl nacházet život. Jedna taková planeta byla nedávno nalezena u hvězdy Kepler-160 a dostala označení KOI-456.04. Zmíněná hvězda Kepler-160, kolem které „kopie Země“ obíhá, je od nás vzdálená celých tři tisíce světelných let – nachází se tedy mimo náš solární systém a jedná se tak o exoplanetu. Na povrchu KOI-456.04 by se měla nacházet voda v tekuté podobě a i přesto, že je o mnoho větší, než Země, tak se označuje jako obyvatelná. Bohužel není jasné, jaká je na Zemi 2.0 atmosféra, tudíž je prozatím zbytečné se radovat.

kepler 160
Zdroj: cnet.com

Zdroj: WCCFtech, CNET

.