Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a veškeré spekulace či různé úniky necháváme stranou. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Tile podal na Apple podává stížnost u Evropské Unie

Dnešní doba bezpochyby patří chytrým doplňkům. To potvrzuje jejich oblíbenost a například i rozšířenost chytrých domácností. Možná jste již někdy mohli slyšet o značce Tile, která se specializuje na výrobu lokalizačních produktů. Ty si můžete následně vložit například do peněženky, připnout na klíče, nebo si je dát k telefonu, díky čemuž je pomocí Bluetooth můžete bez problému najít. Společnost ale nově podává písemnou stížnost Evropské Unii, ve které si obviňuje Apple z toho, že nelegálně zvýhodňuje své vlastní produkty.

Lokalizační karta Tile Slim (Tile):

Podle doposud zveřejněných zpráv kalifornský gigant nesmírně ztěžuje používání produktů od společnosti Tile ve spolupráci s operačním systémem iOS. Apple už několik let nabízí své vlastní řešení v podobě nativní aplikace Najít, která funguje vcelku spolehlivě a řada jablíčkářů ji využívá poměrně pravidelně. Jak se celá situace bude vyvíjet dále je prozatím pochopitelně nejasné. Zajímavostí ale rozhodně je, že Apple pravděpodobně pracuje na vlastním lokalizačním přívěsku AirTags. Jeho příchod už loni poodhalil magazín MacRumors, kdy byly zmínky o tomto příslušenství nalezeny v kódu operačního systému iOS 13.

Do aplikace AutoSleep míří parádní novinky

Jak jsme zmínili výše, v dnešní době se obrovské popularitě těší chytré doplňky, mezi které bezpochyby patří i jablečné hodinky Apple Watch. Právě ty si za dobu své existence dokázaly vybudovat skutečně solidní renomé. Hodinky těží především ze svých parádních funkcí, kde můžeme vyzdvihnout například senzor pádu či EKG. Spousta chytrých náramků a smartwatch dokáží poměrně solidně měřit spánek uživatele. Právě tady ale narážíme na problém. Pokud používáte Apple Watch, jistě víte, že se na jablečných hodinkách nenachází žádné nativní řešení pro monitoring spánku. Tento problém se dá naštěstí vyřešit některou z aplikaci z App Storu, kde na prvním místě můžeme najít program AutoSleep. Jedná se o skvělou aplikaci, jenž nabízí řadu parádních funkcí a nyní přichází s vysněnými novinkami.

Apple Watch - AutoSleep
Zdroj: 9to5Mac

V poslední aktualizaci aplikace totiž byly přidány dvě skvělé novinky. Jedná se totiž o automatické připomínky pro dobití Apple Watch a takzvané Smart Alarms (chytré buzení). V případě jablečných hodinek může být problém jejich poměrně slabá výdrž baterie. Drtivá většina uživatelů je naučena, aby své hodinky nabíjela přes noc, což samozřejmě není možné v případě, kdy si chcete monitorovat spánek. Z tohoto důvodu musíte každý den nabít hodinky ještě před spaním, přičemž si přiznejme, že se na tento úkol dá poměrně snadno zapomenout. Právě to vyřeší funkce automatických připomínek, kdy vám na iPhone vyskočí notifikace o tom, abyste si hodinky dali na nabíječku. Tato notifikace vám ve výchozím nastavení přijde v 20 hodin večer, přičemž si ji samozřejmě můžete přenastavit podle vlastních potřeb. Jablečné hodinky se nabíjejí zhruba hodinu. Z tohoto důvodu vám po nabití hodinek přijde další notifikace, která vás informuje o tom, že si hodinky můžete opět nasadit.

Co se týče chytrého buzení, tak to by podle uživatelských recenzí mělo fungovat přímo skvěle. Jak jistě víte, při spánku se střídají spánkové cykly. V rámci funcke Smart Alarms si tedy nastavíte určité rozpětí, kdybyste si přáli se probudit a na základě spánkových cyklů vás hodinky vzbudí v nejlepší možnou dobu. Následně byste neměli pociťovat velkou únavu a celý den by pro vás měl být příjemnější.

Souboj pokračuje: Trump vs Twitter a nové hrozby

Sociální síť Twitter se neustále vylepšuje. Jedním z několika vylepšení je i funkce, která dokáže automaticky detekovat obsah nejrůznějších příspěvků a případně je patřičně označit. Jak se tak zdá, s tímto má problém 45. prezident Spojených států amerických Donald Trump, jehož příspěvky byly opakovaně označeny za nepravdivé či oslavující násilí. Twítter se tímto směrem vydal do boje proti dezinformacím, které můžeme vidět všude kolem nás i v našich končinách. Sociální síť si ale zároveň nehraje na všeználky a zkrátka a pouze označuje tweety, které nejsou tak úplně pravdivé, aby jimi prostý uživatel nemohl být tolik ovlivněn a utvořil si vlastní názor.

Podle prezidenta Trumpa je těmito kroky Twitter politicky aktivní a ovlivňuje tak blížící se prezidentské volby. Bílý dům již navíc pohrozil určitou regulací a jak se tak zdá, Twitter se stal skutečným trnem v patě samotného prezidenta. Pokud se navíc podíváme na jeho samotný profil, mezi nejrůznějšími příspěvky najdeme hned několik poznámek k sociální síti a přímý nesouhlas s jejími kroky. Jaký je váš názor na celou tuto situaci?

.