Zavřít reklamu

Dovolte mi se podělit o svoji zkušenost s Apple produkty jako o ní před časem psal můj kolega Jan Otčenášek. Stal jsem se novým redaktorem na tomto serveru, sleduji dění kolem jablečné firmy a tedy celkem (samozřejmě) vlastním její produkty.

Ihned po představení původního iPhone jsem měl v hlavě jasno – ten telefon chci! Byl jsem nadšen velkým kapacitním displejem, třepotajícími se ikonkami při úpravě menu, plynulým otáčením displeje, rychlostí telefonu a systému. Bohužel mi to, v té době jako náctiletému, finance nedovolovaly, a tak jsem se nějaký čas o Apple přestal téměř zajímat. Zvrat přišel zhruba před rokem, kdy jsem začal sledovat kauzu „iPhone na baru“. Bylo mi jasné, že na iPhone 4 mít peníze nebudu, sáhl jsem tak po starším iPhone 3G – bohužel s iOS 4.0. Ne, takhle jsem si svižný iPhone opravdu nepředstavoval. 3Gčko se u mě ohřálo snad jen měsíc, přičemž namísto něj jsem si pořídil novější 3GS. Dva roky starý telefon běží důstojně i na nejnovější verzi iOS (4.3.3 konkrétně). V srpnu 2010 jsem tedy pronikl do říše Apple.

„Macy“ s Mac OS X se mi líbily už delší dobu, ale jelikož byl můj ThinkPad funkční, neměl jsem potřebusi nějaký počítač od Apple koupit. No… jen do září, kdy mu praskl displej a já musel rychle hledat náhradu. Bohužel finance byly kvůli koupi iPhone značně zredukovány, proto jsem si nový kousek jednoduše dovolit nemohl. Naštěstí existují bazary a já našel starší Mac mini (early 2009) s monitorem a Apple Wireless Keyboard. Pro mě ideální volba. Lehce přenáší mezi domovem a privátem, nemusím se omezovat relativně malou obrazovkou a můžu si vychutnat Full HD filmy naplno. Mít ale počítač i telefon od Apple, to už přece smrdí posedlostí Stevem Jobsem.

Velký monitor je dobrá věc, ale člověk se někdy musí při sledování oblíbeného seriálu „vyvalit“ do křesla nebo postele. To jsem mohl i tehdy, ale sledovat z téměř čtyř metrů 21,5“ monitor není to pravé ořechové a 3,5“ displej v iPhone je spíše nouzové řešení. Zde se nabízela pouze jediná možnost – iPad. Už jen zbývalo počkat, jaká vylepšení přinese druhá verze tohoto tabletu. Jeho uvedení se totiž blížilo. Nakonec jsem se rozhodl pro první verzi, jelikož cena za použitý kus (16 GB, WiFi) byla více než lákavá. Výkon „jedničky“ je prozatím dostačující, a nevidím proto důvod kupovat verzi druhou. Pokud pominu hry jako Real Racing 2, budu iPad moci používat plnohodnotně ještě celý nadcházející rok. Poté už mu bude docházet dech, což mi ovšem příliš nevadí, jelikož plánuji koupi iPadu 3 (snad už s vyšším rozlišením displeje). Ano, Apple produktům jsem podlehl. Nenazýval bych se však ovcí. Já za to přeci nemůžu, že mi výrobky a služby z Cupertina vyhovují. A nejen mně. Přítelkyně plánuje po zkušenostech s mými iZařízeními koupi iPhone i iPadu. „Nakazil“ jsem i mojí sestru, protože si chce počkat na nadcházející iPhone. Jeden kolega si již objednal iPad 2, protože ho můj uchvátil. Jiný ho zase plánuje, až mu vypoví notebook službu.

Apple se v České Republice rozrůstá, jeho produkty bude využívat stále více lidí. Důkazem budiž česká lokalizace v chystaném Mac OS X Lion, která určitě pomůže rozšířit jablečné počítače mezi české neanglicky hovořící uživatele.

Autor: Daniel Hruška

.