Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple pracuje na nové Apple TV s ovladačem vybaveným aplikací Najít

V portfoliu kalifornského giganta nalezneme řadu skvělých produktů, mezi které se řadí i Apple TV. Tato na první pohled obyčejná černá krabička zvládne zastat roli centra celé domácnosti a dokáže značně vylepšit i tu nejobyčejnější chytrou televizi. Na jablečné televizi si totiž můžete zahrát různé hry, využívat službu Apple Arcade, pouštět si filmy, procházet si YouTube, koukat na fotografie a podobně. Obrovskou výhodou je, že má zmiňovaná „krabička“ svůj vlastní a vcelku výkonný procesor, díky čemuž se ani nesetkáte s žádnými záseky. Problémem ale je, že jsme se poslední verze dočkali v roce 2017.

Podle nejnovějších informací magazínu Bloomberg Apple údajně pracuje na nové jablečné televizi, která by mohla přinést skvělou vychytávku. Mělo by se jednat o vylepšenou verzi dosavadního modelu s označením 4K a vyzdvihovanou novinkou by měl být podstatně rychlejší procesor pro hraní her. Jablíčkáři ale více jásají z jiného vylepšení. Apple se totiž chystá přepracovat svůj dálkový ovladač, do kterého by měl zabudovat technologii kompatibilní s aplikací Najít.

Zmiňovaný dálkový ovladač je častokrát terčem kritiky. Nabízí vcelku nepraktický tvar, není vhodný pro hraní her a pokud jej uchopíte do ruky, musíte se nejprve přesvědčit, zdali jej vůbec držíte správně. S jakým designem Apple přijde je prozatím samozřejmě nejasné.

Apple letos představí iPad Air a dva modely Apple Watch

Představení nové generace iPhonu je pomalu za dveřmi. Veškerá pozornost jablečné komunity se proto ubírá právě na chystané telefony, kdežto Apple Watch, které bývají představovány po boku iPhonu, jsou v ústraní. iPhone 12 ale není jediným produktem, na který se ještě letos můžeme těšit. Podle nejnovějších zpráv magazínu Bloomberg na nás čeká představení přepracovaného iPadu Air a dokonce dvou modelů jablečných hodinek Apple Watch.

iPad Air

O tom, že Apple pravděpodobně chystá nový iPad Air, jste si na našem magazínu mohli přečíst již několikrát. Nejnovější informace ale zmiňují pouze nástup jablečného tabletu, který by se měl pochlubit displejem přes celou obrazovku. Tato informace jde ruku v ruce s dříve zmíněnými úniky. Podle těch má Apple přejít na „hranatější“ design a technologie Touch ID by měla být přesunuta do horního zapínacího tlačítka.

Uniklý manuál k chystanému iPadu Pro 4 (Twitter):

Apple Watch

Jak je tomu již zvykem, letos nás ještě čeká představení nové generace jablečných hodinek. Apple Watch Series 6 by měly přinést senzor okysličenosti krve a řadu dalších výhod. V nabídce kalifornského giganta se po boku nejnovějšího modelu doposud nachází model Series 3, který figuruje jako levnější, ale přesto kvalitní alternativa. Podle Bloombergu se Apple chystá tento levnější model nyní vyměnit. Nové hodinky by se funkcemi měly inspirovat u čtvrté a páté generace (například v procesoru a u funkce detekce pádu) a ušetřit by měly například na displeji.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více